.آموزش رایگان برای خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد (NGO-سمن)

دست به دست هم دهیم به مهر ؛ میهن خویش را کنیم آباد

آموزش رایگان به کارکنان خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد NGO

باور دارم که ساختن میهن و کمک به هم‌نوع، از جنس مهر است. مهر، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دارایی ماست. دارایی عظیمی که بی‌توجه به نژاد، طبقه‌ی اجتماعی و دین/مذهب دیگری بخشیده می‌شود و از نسیمِ خوشایند مهرورزی، مهر بین آدمی گسترش می‌یابد.

دهش مرامِ ایرانیان و نذر، شیوه‌ی مهرورزی بخش زیادی از مردمِ ایران است، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد (سمن-NGO)، در تلاشی بسیار گسترده، سازمان‌یافته و انسانی، می‌کوشند تا زنگار از دلِ «دیگری» بزدایند. دهشی بی‌پایان و نذری با برکت، و من به این مرامِ نیک‌اندیشان و نیک‌کرداران، باور دارم.

من سجاد سلیمانی می‌خواهم به «من»های توانمند و ایثارگری که از جان و مالِ خود مایه می‌گذارند تا رنجی از دوشِ «دیگری» بردارند؛ نذر آموزشی و دهش علمی داشته باشم. قصد دارم آنچه تا اکنون آموخته‌ام را در قالب آموزش‌های رایگان به کارکنان خیریه‌ها و سمن‌ها (NGOهای) ایرانی ارائه کنم.

اگر شما صاحب یک خیریه یا سمن‌های غیرانتفاعی هستید، می‌توانید درخواستِ برگزاری کارگاه و دوره‌ی آموزشی رایگان برای کارکنان خود را بدهید تا در فرصتی مناسب (با هماهنگی و طبق برنامه) این دوره برگزار گردد.

.

برای چه کسانی، چه سازمان‌هایی؟

تیتر-۱کلیه خیریه‌ها و (NGO) سمن‌های غیرانتفاعی می‌توانند درخواستِ برگزاری کارگاهِ آموزش رایگان خود را ثبت کنند.

تیتر-۱این دوره برای کارکنان و کارمندان این خیریه‌ها؛ چه آنان که حقوقی دریافت می‌کنند و چه آنان که بدون دریافت حقوق، در خدمت انسان‌های دیگر هستند؛ برگزار خواهد شد.

تیتر-۱تعداد این کارگاه‌های آموزشی با توجه به محدودیتِ زمانی من بستگی دارد. همه‌ی درخواست‌ها پس از بررسی و مذاکره، به صورت گزینشی و ممکن، برگزار خواهد شد. اگر تعداد کارکنان خیریه‌ای اندک باشد، تلاش می‌کنیم با چند خیریه‌ی دیگر این دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی را برگزار کنیم.

تیتر-۱مدت زمان دوره‌ها و کارگاه‌ها چند ساعت در یک روز خواهد بود.

تیتر-۱در مواردی که بتوانم دوره‌های آموزشی رایگان را برای مخاطبان خیریه‌ها و افراد تحت پوشش برگزار کنم، بسیار خوشحال و خرسند خواهم بود و این افتخاری برای من است. به همین دلیل خیریه‌هایی که خدمات آموزشی و سرپرستی و حمایتی و توانمندسازی همنوعان خودشان ارائه می‌کنند، می‌توانند چنین درخواستی هم داشته باشند.

.

آنچه می‌توانم آموزش بدهم

محتوای آموزشی این کارگاه‌ها با هدف توانمندسازی «من»های تلاشگر، ایثارگر و مهرورزی است که برای همنوعان خویش قدمی برمی‌دارند و مهم‌ترین بخشِ آموزش‌های ارائه شده «مدیریت زمان» است.

با مدیریت زمان درست، می‌توان کار عمیق، بسیار گسترده و اثرگذاری را به انجام رساند، برخی از سرفصل‌های آموزشی و اهدافِ کارگاه‌ها را باهم مرور کنیم:

  • مدیریت زمان در کلِ زندگی 
  • مدیریت زمان در انجام دادن کارها با تکینک‌های کاربردی آن
  • توانایی انجام کار عمیق و بسیار موثر
  • ایجاد اثرمرکب در کارها و چندبرابری شدن نتایج کار فردی
  • مفهوم زمان در کارتیمی 
  • برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری
  • کشف آرمانِ زندگی و زیستن برای تحقق آن
  • افزایش توانایی به یادگیری و رشد فردی
  • توانمندشدن در انتقال این مفاهیم به دیگران
  • و….

.

درخواست برگزاری دوره و کارگاه

مسئولان خیریه‌ها و (NGO)سمن‌های غیرانتفاعی  و یا حامیان آنها، می‌توانند درخواست خود را از طریق فرم که در آدرس زیر وجود دارد، ارسال نمایند. 

صفحه‌ی تماس و ارسال پیام

.

امیدوارم بتوانم با این آموزش‌ها، گامی کوچک برای توانمندسازی و رشد «من»های خیّر و خیرخواه بردارم و در کنار شما، الفبای مهرورزی را تمرین کنم.

.

با مهر

سجاد سلیمانی

مربی و مدرس مدیریت زمان

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: ۲ Average: ۵]