در این کلاس یا دوره‌ی آموزشی قراره هر روز یک تمرین ساده از مجموعه تکنیک‌های مدیریت زمان و برنامه ریزی را به صورت رایگان و در قالب فیلم و فایل صوتی یا PDF خدمت شما معرفی کنم.

هر روز قراره با تمرینی کوچک و ساده، به سمت نظم شخصی و برنامه ریزی حرکت بکنیم. اینجا بهترین و ساده ترین تکنیکها و اصول مدیریت زمان و برنامه ریزی را آموزش داده‌ام.

من سجاد سلیمانی هستم و یک دورانی (حدود ۴ سال) به عنوان کوچ و مدرس مدیریت زمان و برنامه ریزی (فردی و سازمانی) فعالیت میکردم که تجربیات خودم را به زبانی ساده و با مثالهای عملی و گامهای کوچک طراحی کردم و در این دوره (به رایگان) خدمت شما تقدیم میکنم.

امیدوارم با صبوری و دقت بالا همه‌ی تکنیک‌ها را انجام بدهید و هر روز اینجا سری بزنید و تکنیک بعدی را انجام بدهید و اگر سوالی بود بپرسید که در اولین فرصت به آنها پاسخ بدهم.

فیلم آموزشی 91 تکنیک مدیریت زمان و برنامه ریزی - سجاد سلیمانی

شنیدن فایل صوتی از طریق اپلیکیشن‌های پرطرفدار (در iOS و Android)

تماشای فیلم ها در یوتیوب (قندشکن روشن باشه):

چند نکته قبل از شروع دوره‌ی آموزشی

اهل نوشتن باشید. هر روز برای هر تمرین یادداشت برداری کنید.

سعی نکنید در یک روز چند تا فیلم را تماشا کنید. لطفا هر روز فقط و فقط یک تمرین و یک فیلم را ببینید و برای آن روز آن را تمرین کنید.

لطفا تجربه‌های خودتان را اینجا کامنت کنید. با این کار هم خودتان بهتر یاد می‌گیرید و هم دیگران از تجربه‌های شما استفاده خواهند کرد.

این دوره را چطوری شروع کنیم؟ از کجا؟

دوره سه ماهه‌ای که با عنوان دوره‌ی ۹۱ روزه مدیریت زمان و برنامه ریزی طراحی کرده‌ام از اسفند تا اردیبهشت بود و احتمال دارد شما در میانه‌ی ارسال این تمرین‌ها یا چند ماه بعد از آن تصمیم بگیرید این دوره را شروع کنید. خب، سوالی که اکثر دوستان می‌پرسند اینه: چطوری و از کجا؟

لایو ضبط شده: چرا دوره ۹۱ روزه است؟ + دلایل شروع دوره + روش انجام تکنیک ها

در این بخش یک لایو ضبط شده از اینستاگرام من را مشاهده می‌کنید که تلاش کرده‌ام چارچوب فکری خودم درباره‌ی علت راه اندازی این دوره و اینکه چرا ۹۱ روزه است را بیان کنم. همچنین در ادامه با دو نفر از دوستان صحبت کرده‌ام که می‌توانید به حرف‌های آنها و سوالات و پاسخ‌ها گوش بدهید.

تمرین روز اول: پیدا کردن دزد زمان و عامل اتلاف وقت

تمرین امروز کار عملی نیست؛ قراره شما فکر کنید به اینکه بزرگ‌ترین عامل اتلاف وقت شما چیه؟ این فکر کردن و نوشتن و نکته‌هایی که داخل فیلم گفتم شروع بسیار خوب یک مدیریت زمان شخصی برای شماست.

تمرین روز ۲: نوشتن لیست کارها

این روش بهترین و ساده‌ترین شکل مدیریت زمان و انجام کارهاست که واقعا هم بیشتری تاثیر را داره، به همین دلیل تاکید بسیار زیادی دارم که این تکنیک در طول ۹۱ روز آینده هر روز انجام بشه. در واقع زیر ساخت تمرین‌های دیگر، اینه که لیست کارهات رو نوشته باشی، چراش را داخل فیلم گفتم.

تمرین روز ۳: کنترل و مدیریت شاه دزد زمان و عامل اصلی اتلاف وقت

امروز قرار هست عامل اصلی اتلاف وقت که در تمرین شماره یک پیداش کردیم رو کنترل کنیم. امروز این تمرین را به خوبی انجام بدهید که در آینده کلی باهاش کار داریم:

تمرین ۴: تکنیک پارکینسون – چرا کارهای ما کش میاد ولی انجام نمیشه؟

امروز درباره‌ی کش آمدن کارها صحبت می‌کنیم. دلیل اینکه چرا کارها از ساعتی به ساعت دیگه ؛ از روزی به روزی دیگر کش میاد ولی انجام نمی‌شود. امروز قرار است نسبت به آن هشیار شویم و آنها را ثبت کنیم. روزهای آینده درباره‌ی کنترل آن صحبت خواهیم کرد.

تمرین شماره ۵: یک گام عملی به سوی کنترل تکنیک پارکینسون در زندگی بردار

فیلم دیروز (شماره ۴) درباره ی تکنیک پارکینسون بود و کش اومدن کارها و قرار بود لیستی از کارهایی که همیشه عقب می اندازی بنویسی, امروز قراره یکی از اون کارها را انتخاب کنی و براش کاری انجام بدهی. چطوری؟ فیلم رو ببین..

تمرین شماره ۶ – کنترل اینترنت و موبایل و شبکه‌های اجتماعی

این تمرین همراه درد و آن و خون‌ریزی هست. ببخشید که این تمرین رو دادم ولی چاره‌ای نیست، باید بریم سمتش

تمرین شماره ۷ : چطوری لحظه حال رو کش بدیم و شادی بیشتری داشته باشیم و سرعت زمان رو کم کنیم؟

مدیریت زمان یعنی تلاش برای استفاده بهتر از فرصت زندگی.

به نظر شما چرا حجم خاطرات دوران کودکی زیاده اما به مرور از اونها کم میشه؟ چرا شدت و اوج لذت‌های دوران کودکی – نوجوانی و ابتدای جوانی بالاست اما به مرور کمتر و کمتر میشه و ما مثل قبل لذت نمی‌بریم وشاد نمی‌شیم؟

تکنیکی برای مدیریت زمان یک کار یا برنامه‌ریزی برای انجام یک سلسله از کارها نیست. درواقع یک منش یک شیوه‌ی فکر کردن و رفتار هست که باعث میشه کیفیت کل زندگی شما افزایش پیدا کنه. قصه اینه که تعداد تجربه‌های آدم‌ها در سنین پایین در واحدهای زمانی خیلی زیاده. مثلا یه کودک ساعتی ۲ بار واقعا تعجب می‌کنه از چیزی که می بینه و یاد می‌گیره.

چرا هرچی یاد میگیریم انجام نمیدهیم؟

اینجا هم یک فیلم آموزشی برایتان تهیه کرده ام که میتواند دلایل عدم موفقیت ما در آموزش دیدن را بررسی کند. چرا هرچی تکنیک های مدیریت زمان را یاد میگیریم نمیتوانیم در زندگی روزانه خود بکار بگیریم؟ (اگر خواستید اطلاعات بیشتری بگیرید روی این لینک کلیک کنید)

خب حالا برویم سراغ محتوای رایگان دوره ۹۱ روزه؛ برای دیدن فیلم یا شنیدن فایل صوتی هر روز؛ روی آن کلیک کنید و دوره را ببینید:

لیست ۹۱ تکنیک مدیریت زمان و برنامه ریزی

در اینجا می‌توانید مابقی تمرین‌ها و تکنیک‌ها را مشاهده کنید. روی لینک مدنظر کلیک کنید تا بتوانید محتوا و فیلم داخل آن را تماشا کنید.

پیشنهاد جدی من این است که هر روز فقط و فقط یکی از این تمرین‌ها و تکنیک‌ها را مشاهده کنید و انجام دهید. در عجله کردن برای دیدن آنها، طمع نکنید که هیچ سودی برای شما ندارد..

معرفی برخی از منابع و محتوای تکمیلی

می خواهم تعدادی از لینکهای مفیدی که میتواند به عنوان محتوای تکمیلی در کنار این دوره ۹۱ روزه به شما کمک کند را معرفی کنم که طی روزها و ماه های آینده به آنها هم سری بزنید و مهارت خود را تکمیل کنید:

کتابخانه زمان: معرفی کتابهای تخصصی مدیریت زمان (به همراه کتابهای تکمیلی این مهارت)

فیلم های آموزشی: فیلمهای آموزشی که میتواند به مدیریت زمان شما در زندگی کمک کند (اینها هم جدای محتوای این دوره ۹۱ روزه هستند)

آموزش چالش فردی — یک روش عالی عادت سازی در خودمان

سجاد سلیمانی در شبکه های اجتماعی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: ۹ Average: ۳.۷]

40 thoughts on “دوره رایگان آموزش مدیریت زمان ۹۱ فیلم کوتاه تکنیک مدیریت زمان و برنامه ریزی | عادت سازی و نظم شخصی

 1. سعید says:

  سلام و عرض ادب جناب سلیمانی عزیز
  این ایمیل یکی از کارای لیست روزانه منه، یکی از مهم ها.
  خیلی هم نمیخوام طولانیش کنم که وقتتون رو بگیرم با اینکه حرف برای گفتن زیاده.
  دوره ۹۱ روزه برای من، که یه ادم تنبلِ کار پشت گوش اندازِ حرفه ای بودم، طوری که میگفتم من اصلا آدم برنامه ریزی نیستم، یه دوره نجات بخش بود.
  الان روز ۵۸ ام دورمه، و دروغ نیست اگه بگم توی این ۵۸ روز به اندازه ۴،۵ ماه قبل از دوره کارام جلو رفته و مهمتر از اون، حالم خیلی خوبه و این حال خوب رو مدیون آموزش های شما هستم.
  ازتون خیلی سپاسگزارم بابت راهنماییتون و همیشه دعا گوی شما خواهم بود.
  امیدوارم یه روزی بتونم شمارو از نزدیک ملاقات کنم.
  ارادتمند شما
  سعید

 2. علی says:

  در تمرین کش دادن زمان حال راه رفتن با پای لخت روی زمین،دوچرخه سواری جاده خاکی و آسفالت،شام خوردن توی طبیعت یا حیاط خونه….

 3. فاطمه says:

  سلام عرض ادب
  خیلی ممنونم بابت دوره عالی تون
  یه دفتر برداشتم،جلسه به جلسه نت برداری میکنم
  تمرینات رو انجام میدم
  خیلللی نیاز داشتم به همچین دوره ای، چندین سال بود که برنامه میریختم ولی اجرا نمیشد. همش تو گوگل و کتاب ها دنبال راهکاربودم.واقعاً ناامید شده بودم از خودم بخاطر بی برنامگی ام

  خیلی مفید بود. به دوستانم هم معرفی کردم
  انشاالله انرژی ای که برامون گذاشتید هزاران برابر به زندگی تون برگرده

 4. محمد says:

  سلام آقای سلیمانی عزیز، خواستم هم از دوره خوبتون تشکر کنم که رایگان هم بوده که بزرگواری شما رو رسونده که علمتون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین و از طرفی درخواست داشته باشم که لطفا قسمت های بعد از ۸۷ رو هم بارگذاری بفرمایید

 5. اقای کارگر says:

  سلام استاد صبح بخیر من جوانی هستم جویای کار به شدت ۲۴ساعتم رو با کارهای مفید پر می کنم( دعا و ثنا و….) ولی خیلی خسته شدم از برنامه ریزی این چنینی و زندگی برام کسل کننده شده لطفا بنده را راهنمایی کنید .

 6. جعفری says:

  سلام
  خدا قوت ان شاءا… عاقبت بخیر بشید و درکنارخانواده همیشه شاد و سربلند باشید
  خدا خیرتون بده من تاروز ۵۸ پادکست رو گوش دادم هرشب برنامه مینویسم استفاده از ‌وشی خیلی کم شده از کارهای خونه دیگه خسته نمیشم حتی پسر کوچیکم که کلاس دوم تجت تاثیر قرار گرفته به پیشنهاد خودش برای تکالیفش تکنیک پومودورو رو براش اجرا میکنم خیلی خوب شده این دوره واقعا عالیه عالی به دوستام هم معرفی کردم
  دعا میکنم هرچی از خدا میخواید بهتون بده

  • سجاد سلیمانی says:

   ممنون از شما و واقعا خوشحال شدم این بازخورد شما رو خوندم
   با آرزوی بهترین ها

 7. مهسا says:

  درود بر شما، کانال شما در یوتیوب از جمله ارزنده ترین و مفیدترین کانال هاست، تشکر از شما بابت تمام تلاش هاتون، لطفا مابقی فیلم های دوره رو بذارید

 8. نیک نام says:

  سلام. من تا روز ۶ رو دیدم و تا الان خیلی واسم مفید بوده. مخصوصا تکنیکی که برای لذت از تجربه ها گفتید. بعضی وقتا به خودم میام و میبینم اگر کار جدیدی رو امتحان کنم اون روز واقعا لذت بردم از روزم و هیجان خاصی رو بهم میده. یک سری کار های ساده رو قبلا انجام میدادم و یک سری از کارهایی که واسم تازه بود رو انجام میدادم و الان که این ویدیو رو دیدم متوجه شدم که دلیل خوشحالیم هم همین تجربه ساده ای که گفتید بوده. به معنی دیگه ای با این ویدیو ها تونستم درک کنم.
  یکی از کار هایی که میتونید انجام بدید: اگر درونگرا هستید یا تاحالا نشده زیاد با افراد معاشرت کنید سعی کنید یکبار با فرد غریبه حرف بزنید و بحث رو باز کنید. اینطوری هم اعتماد به نفستون زیاد میشه و هم نسبت به خودتون احساس بهتری دارید. خوشحالم که سایت شما رو پیدا کردم(یکی از دوستانم شما رو معرفی کردند)

 9. رضا says:

  سلام جناب سلیمانی
  می خواستم تشکر کنم بابت مطالب بسیار آموزنده و بدردبخورتون . بسیار بسیار ممنونم
  بجز معرفی کردن این دوره به دوستان ، تنها کاری بود که می تونستم انجام بدم . آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دارم

 10. حمید says:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  لطفا مباحثی که در یوتیوب گذاشتید رو کامل کنید که استفاده کنیم.
  بسیار مفید و جالب هستند.
  ممنون بابت فعالیت هاتون

  • سجاد سلیمانی says:

   با سلام و سپاس از توجه شما
   چشم به زودی مابقی فیلم ها هم در یوتیوب تکمیل خواهد شد
   این روزها تصادف کردم و گرفتار اون شدم. بزودی تکمیل میشه.

 11. فاطمه رحیمی says:

  سلام.شبتون خوش
  من تازه این دوره رو دارم دنبال میکم وبه روز چهارم رسیدم.اما لیست این کارها رو چندین بارها تهیه کردم وسعی در انجام کارها در یک بازه زمانی مشخص کردم اما متاسفانه هیچ وقت دوام نداشته وموفق نبودم.حالا بازهم نوشتم.
  چکار کنم که ثابت قدم باشم؟

  • سجاد سلیمانی says:

   سلام – فیلم ها تکمیل خواهد شد
   کاری لازم نیست انجام بدید – سری اول هر روز یکی از فیلم ها رو ببینید و تمرینی کوتاه و ساده از آن انجام بدهید

 12. سارا says:

  سلام من رسیدم به روز سوم حالا که بیشتر فکر می کنم علت هدر دادن زمان من گوشی نیست ویژگی های اخلاقیمه کمال گرایی منفی بی دقتی تداوم نداشتن و… یا مثلا فکر می کنم چون به اندازه کافی به خودم ایمان ندارم و هدفمو خیلی از خودم بزرگ تر میبینم نمیرم سراغ کارام و میرم سراغ اینترنت و گوشی و هم این که اهداف الانمو خیلی دوست ندارم (قبل از این اهداف جدید ی هدف داشتم خیلی علاقم بیشتر بود بهش و بیشتر تلاش می کردم و بهش رسیدم)پس من باید خودمو عوض کنم؟؟؟هدفمو عوض کنم؟برای عوض کردن خودم راهی به جز کتاب و پادکست و جست و جو در اینترنت به ذهنم نمی رسه الان این میشه راه حل؟

  • سجاد سلیمانی says:

   راه حل هایی که امروز به ذهنت میرسه رو اجرا کن و بقیه تمرین ها رو بشنو و ببین
   به مرور با روش های دیگری برای اجرا و سنجش اهدافت آشنا میشی… بقیه فیلم ها رو باید به مرور ببینی

 13. سارا says:

  سلام خداقوت به شما و خیلییییییییییی ممنون به خاطر این دوره من تازه روز اول رو انجام دادم و الان می خوام برم سراغ دومی شاه دزد اصلی زمان من گوشیم بود با ی اپ فهمیدم که چقدر ساعت در این ماه و ماه گذشته استفاده کردم و خواستم پیشنهاد بدم که اگر کسی دقیق نمی دونه چند ساعت استفاده می کنه گوگل کنه:آموزش روش های فهمیدن مدت زمان استفاده و کارکرد گوشی اندروید و آیفون . بعد می تونه بفمهه چند ساعت در چه روز هایی چه برنامه هایی استفاده کرده امیدوارم طی ویدیو های بعدی راه حلی برای این مشکل که از گوشی زیاد استفاده می کنم پیدا کنم.

 14. مهدی کلهری says:

  با سلام خدمت آقای سلیمانی
  یه نکته ای که من در همراهی با شما در این دوره رعایت میکنم ، اینه که من خودم رو یک روز از برنامه ی شما عقب انداختم تا زمان دیدن فیلم های دوره رو خودم تعیین کنم.

 15. محمد جواد says:

  واقعا خودمونی بگم دمت گرم..
  من از اول این دوره باشما روز به روز جلواومدم دفترچه ام که نگاه میکنم از نوع نوشتنم میشه فهمید اوایل مصمم نبودم وقتی هر روز جلوتر اومد نتیجه دیدم کلی ذوق کردم استاد عزیز من برای اولین بار در عمرکاریم وقت اضافه اوردم من هرشب ساعت ۸ میرسیدم منزل تازه خیلی از کارم می افتاد فردا ولی دیروز من ساعت ۴ منزل بودم درحالی هیچ کار ی نداشتم
  خیلیییی دمتتتتت گرمممممم ❤️❤️❤️👏👏👏👏

 16. میلاد says:

  آقای سلیمانی عزیز، واقعا ممنونم بابت فیلم های آموزشی میفرستین.
  بهترین معلم مدرسه زمان هستین.

  • سجاد سلیمانی says:

   ممنون از همراهی تو میلاد جان
   خوشحالم که دوستشون داشتی – امیدوارم با تلاش و سخت‌کوشی هر روز به سمت بهتر شدن خودت قدم برداری.

 17. فاطمه روحانی says:

  سلام
  چقدر جملات ویدیو تون سرشار از امید و زیبایی بود.
  امیدوارم من هم سال دیگه از نظر اجتماعی و فردی به سطحی که دوست دارم برسم

  ممنونم بابت تلنگرها و ویدئو هاتون .
  هرشب چک میکنم و تمرین میکنم و لیست کارهام رو مینویسم . با اینکه خیلی استرس میداد بهم ولی فعلا از نوشتن کارهای عادی و روزانه شروع کردم حتی مسواک زدنم رو هم مینویسم.
  گام های کوچک برای درسم برمیدارم….که به لطف خدا در اینده بتونم قدم های بزرگتری بردارم.
  و در خصوص detox هم دارم خوب پیش میرم و اینستامو فعلا دی اکتیو کردم و سعی میکنم در طول روز حتما یک وعده ۳ساعته نت رو خاموش کنم😄

  واقعا شوق دارم و خداروشاکرم که دقیقا همون شبی که ازش خواستم در این راه کمکم کنه، شما واسطه خیر شدین.

  با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده تون🌹

 18. مرتضی بیگدلی says:

  خیلی خوب بود
  کشور ما یکی از غمگین ترین کشورهاست – ما به شدت به شادی نیاز داریم – افسردگی دهن ملت رو نموده
  همونطور که گفتی یکی از راه های شاد زیستن تغییر سبک زندگی هست
  اصلا حدیث داریم امروزت با دیروزت نباید یکسان باشه
  خودت هم می دونی تغییر آسان نیست تمرین نیاز داره، عالم بی عمل به چه ماند؟
  یه چیزی که یادت رفت بگی پیدا کردن دوستای جدید، دوست خوب حال خوب میاره
  من وقتی دپرس میشم دو صفحه ترجمه قران میخونم حالم خوب میشه
  ورزش فوق العاده است،
  ادمایی که درونگرا هستن خیلی از این مشکلات دارن
  همش تو خودشونن
  من یکی از اونا، نمی تونم حرف بزنم، حرف زدن کلی انرژی میگیره ازم، پس بهتره بدونی دو جور مخاطب داری درونگرا و برونگرا
  پرورش گل و گیاه تو خونه به شدت حال ادم خوب میکنه به جای کندن برگ درختان یه گلدون بخر بهش عشق بورز
  و در اخر تمرین تمرین تمرین
  سربازها تو پادگان ها به اجبار نظم یاد میگیرن
  استاد به شاگردش تکلیف اجباری میده

  پ.ن:
  خیلی عالی داری پیش میری، جان عزیزت تا تهش برو دوباره فیلت یاد هندوستان نکنه بری سراغ یه کار دیگه
  یه پادکست بزن فایل های صوتی همین ویدیو ها رو اونجا منتشر کن تو همون رادیو زمان خودت

  • سجاد سلیمانی says:

   مرتضی دمت گرم . من فکر نمی‌کنم وضعیت ایران وخیم باشه تو دنیا — به نظرم باید نگاه فردی به موضوع داشته باشیم، یعنی حال شخص من چطوره؟ حال تو چطوره؟
   این مدلی راه‌حلی میشه پیدا کرد.

   امیدوارم تمرینات رو جدی بگیری و بری جلو

   در مورد پانوشت تو واقعا خوشم اومد – چشم – پادکست این کار رو هم راه اندازی می‌کنم.

 19. فاطمه says:

  سلام. من یه مشکلی که با نوشتن لیست کارها دارم اینه که استرس میده بهم یعنی مدام ذهنم مشغلوله کارهای بعدی میره که باید انجام بدم و انگار تمرکزم رو ازم میگیره. باید چیکار کرد؟
  و یه مسئله دیگه من اینه که یهو با یه دست میخوام ۱۰۰تا هندونه بلند کنم و اینطور بگم همیشه یه جوری برنامه ریزی میکنم که خیلی سنگینه یعنی کار های زیادی رو برای خودم در نظر میگیرم. لطفا راهنمایی کنید

  • سجاد سلیمانی says:

   سلام فاطمه خانم
   چیزی که من برداشت می‌کنم اینه که روش‌ها و اصول نوشتن کارها و انجام اونها رو باید تمرین کنی.
   هر تمرین و هر تکنیکی، قواعد خاص خودش رو داره که تنها و تنها با تکرار کردن زیاد باعث میشه بر اونها مسلط بشیم.
   به صورت شخصی، پاسخ هر کسی به مسئله‌ای که مطرح کردی متفاوت هست، اما شکل کلی راهکاری که به ذهنم میرسه تکرار و تکرار کردن نوشتن لیست کارهای روزانه است. من در این دوره تلاش می‌کنم هر چند وقت یکبار اصولی را آموزش بدهم تا این روش برای شما آسان‌تر بشه.
   ضمنا به زودی در فروشگاه محصولات سایت یک دفترچه‌ی تمرین (لیست روزانه و جدول انجام کارها) را برای فروش می‌گذارم که می‌توانی تهیه کنی و بر این اساس پیشروی کنی.
   تا اون روز به معجزه‌ی تمرین و تکرار پایبند باش و اجرا کن.

 20. فاطمه says:

  سلام
  آقای سلیمانی
  شاهدزد زمان من نداشتن عاملیت هست. یعنی از ابتدای کودکی بهم اجازه داده نشده که کاری کنم. همیشه و هرلحطه کسی بوده که من بهش تکیه داشته باشم …حتی سر راه زندگیم دوستانم هم اینگونه بودند و انگار به نوعی پناهم.
  من واقعا نمیدونم چجوری باید به قول شما یه قطب نما داشته باشم. اصلا حس عامل بودن ندارم. ایده و آرزو دارم ولی اینکه بگم بتونم عامل اونها باشم در من تقریبا صفره….
  البته میدونم این به مراجعه روانشناس احتیاج داره ولی اگر از شما راه حل بخوام چیکار واقعا باید کرد؟

  • سجاد سلیمانی says:

   فاطمه خانم، هر مشکلی و هر مسئله‌ای راه‌حل‌های خودش رو داره.
   من خیلی با این شیوه‌ی فکر کردن که از کودکی بهم اجازه ندادن و کسی نبود تکیه کنم موافق نیستم چون خودمم چنین شرایطی داشتم.
   ببین ما در بحث زمان و مدیریت زمان یک مفهوم بینظیر داریم به نام ِ اکنون یا همان لحظه‌ی حال.
   بحثی که بخش مهمی از آموزش‌های من را شامل می‌شود حضور دائمی در لحظه حال هست. وقتی کسی بتونه در اکنون ِ خودش باشه دارای اراده آزاد میشه برای انتخاب کردن هر سناریو و هر شیوه‌ای از زندگی برای آینده‌ی خودش.
   شاید بتونم در کلاس‌های خصوصی و مشاوره‌ای خودم بیشتر در اینباره باهات صحبت کنم. اگر علاقمند بودی، خبرم کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.