مدیریت زمان مثل اثرانگشت است۱ min read

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مدیریت زمان در زندگی و کار هرشخصی، کاملا اختصاصی است. همه‌ی تکنیک‌های مدریت زمان که بیان شده‌اند برای همه‌ی افراد امکان اجرایی ندارند، هرکسی در زندگی و کار خود باید از میان همه‌ی تکنیک‌های مدیریت زمان، نظم شخصی، برنامه ریزی و هدف‌گذاری مناسب‌ترین روش را برای خود انتخاب کند.

ما برای رسیدن به یک الگوی اختصاصی و ویژه، باید تلاش کنیم آموزش‌های دریافتی را بومی‌سازی و شخصی‌سازی کنیم. به صورت کاملا اختصاصی و ویژه، روش‌های خوب رشد خودمان را کشف کنیم و پیش برویم.

اینجا من اولین بار استعاره «مدیریت زمان همان اثرانگشت است» را بکار بکردم و فکر می‌کنم استعاره خوبی باشد. چون در این بازارآموزشی که برخی استادان، تلاش می‌کند همه‌ی آدم‌ها و شاگردانشان را به اجرای یکسری تکینک‌های ساده دعوت کنند، آرام آرام آدم‌ها مثل ربات رفتار می‌کنند، گویی هیچ خلاقیتی در کار نیست!

من مخالف این موضوع هستم و با صدای بلند فریاد می‌زنم که باید ما به سمتِ اختصاصی کردن آموزش‌ها برای هر فردی حرکت کنیم و از «یکسان‌سازی رفتار آدم‌ها» پرهیز کنیم. کمترین آسیب این شیوه‌ها این است که خلاقیت آدمیزاد را به کل نابود می‌کند و انسان، همانند رباتی برنامه‌ریزی شده می‌شود که باید برنامه‌ها را اجرا کند.

مدیریت زمان مثل همانند اثر انگشت است.
مزایای نگاه به مدیریت زمان در قالب اختصاصی اثرانگشت

.

من سجادسلیمانی تلاش می‌کنم آموخته‌ها خود را درباره‌ی مدیریت زمان را به صورت ساده و مداوم در اختیار زمان‌جویان عزیز قرار دهم. فایل صوتی/پادکست زیر را در پایان یک روزکاری ضبط کرده‌ام.

مدیریت زمان مثل اثرانگشت ماست؛ خاص و یگانه، ما باید شیوه‌ی خاص خود را برای زندگی و کار پیدا کنیم. وگرنه به مرور خسته می‌شویم و کنار می‌کشیم و زیر میز بازی زندگی می‌زنیم….

.

.

 فایل صوتی مدیریت زمان همان اثر انگشت است

 ۴:۰۲ چهاردقیقه و دوثانیه همراه دانلود رایگان

.

دانلود مستقیم و رایگان این فایل صوتی

.

.

مدیریت زمان را باید جدی بگیریم اما تا می‌توانید از تقلید کردن باید پرهیز کنیم. روزهای نخست، ما از مدل‌ها و شیوه‌های متفاوتی که افراد برای مدیریت زمان معرفی کرده‌اند استفاده می‌کنیم اما به مرور روش خاص خودمان را پیدا می‌کنیم.

پیدا کردن روش خاص خودمان، ایده‌ای اصلی این فایل صوتی است: اثرانگشت اختصاصی در مدیریت زمان. با این سبک و سیاق ما می‌توانیم ایده‌های ناب زندگی خودمان را اجرا کنیم،‌همواره در لحظه‌ی حال زندگی کرده و خوشحال و شاد باشیم..

.

.

رادیو مدیریت زمان

این رادیو با هدف به اشتراک‌گذاری فایل‌های صوتی با موضوع مدیریت زمان است. البته موضوعات بسیار دیگری هم اضافه شده و در دست اضافه شدن است. پیشنهاد می‌کنم از صفحه‌ی اصلی  رادیو مدیریت زمان بازدید کنید:

.

برخی دیگر از بخش‌های سایت

گالری زمان: مرکز فایل‌ها

تلوزیون زمان – TimeTV :  آرشیو فیلم‌ها، کلیپ‌های ویدیویی

رخ زمان: عکس‌ها و تصاویر با موضوع زمان و مدیریت زمان

کتابخانه زمان: آرشیو کتاب‌ها و مقاله‌ها مرتبط

پرسش و پاسخسوالات با موضوع مدیریت زمان را در اولین فرصت پاسخ می‌دهم

.

.

آیا مدیریت زمان یک مفهوم کاملا اختصاصی است؟

مگر همه‌ی ما از یک زمان و یک ساعت مشخص استفاده نمی‌کنیم؟ چرا در زندگی هر شخصی، زمان باید متفاوت با دیگری باشد. آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ تجربه‌ی خود را و باور خود را بنویسید تا درباره‌اش گفتگو کنیم.

.

.

.

سجاد سلیمانی ( مربی و مدرس مدیریت زمان )

آدرس کوتاه و اختصاصی این مطلب:

http://zaman.link/asan

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

One thought on “مدیریت زمان مثل اثرانگشت است

  1. Pingback: معرفی یک فیلم خوب برای کسانی که وابستگی و اعتیاد به اینترنت، موبایل، کامپیوتر، شبکه‌های اجتماعی و... دارند - سجاد سلیمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.