Jarimeh Late 1

جریمه دیررسیدن و تاخیر کردن زمان‌جویان به جلسات، کلاس‌ها، دورهمی‌ها و…

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هدف من از نوشتن در این سایت و برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی و دورهمی‌های دوستانه با موضوع و محوریت مدیریت زمان این است که ما با حساس شدن به گذر زمان و درک عمیقِ لحظه اکنون (فایل صوتی) و هشیار شدن نسبت به خود و کارهایمان و بازتعریف مفهوم «زمان» در زندگی خود ؛ بتوانیم متمرکز زندگی کنیم. من فکر می‌کنم هرکسی که ارزش خیلی زیادی برای زمان می‌گذارد می‌تواند به این دستاوردها برسد.

یکی از نشانه‌های ظاهری ارزش‌گذاری به زمان در قرارها، جلسات و ملاقات‌هاست که فرد تلاش می‌کند بدون دلیل و پیشامد و حادثه‌ای؛ هیچ‌گاه تاخیر نکند و دیررسیدن بر سرقرارها را یک رفتار غیرحرفه‌ای بداند. بر همین اساس یکی از ویژگی‌های مهم زمان جو این است که به زمان دیگران احترام ویژه‌ای می‌گذارد. (مطالعه ویژگی‌های زمان‌جویان)

جریمه دیررسیدن برای زمان‌جویان چیست؟

جریمه دیررسیدن و تاخیر کردن زمان‌جویان به هر جلسه و دوره‌ای که با من دارند این است که من یکی از مقالات و نوشته‌های سایت را به انتخاب خودم به آنها می‌دهم و زمان‌جویان باید ظرف ده روز‌ آینده پس از مطالعه دقیق آن، مقاله را به صورت فایل صوتی یا ویدیویی ضبط کرده و برای من ارسال کنند.

این فایل‌های صوتی زیر همان مقاله یا نوشته و یا در تلوزیون زمان یا رادیو مدیریت زمان منتشر خواهد شد.

دوستان می‌بایست در ابتدای فایلی که می‌خواهند ضبط کنند اسم خودشان را بگویند و دلیل ضبط این فایل را جریمه تاخیر در رسیدن به کلاس یا دوره و…. معرفی کرده، سپس عنوان مقاله را گفته و شروع به بیان برداشت‌های و آموخته‌های خود از آن مقاله کنند.

این جریمه برای دورهمی‌های دوستانه و همچنین دوره‌های آموزشی و حتی جلسات مشاوره خصوصی (مثل جلسات صددقیقه‌ای) و تمامی جلسات دیگر خواهد بود.

جریمه دیررسیدن برای معلم زمان 

من خودم را متعهد می‌دانم به هر دلیلی تاخیر داشته باشم و یا جلسه را برگزار نکنم (به این شرط که حداقل ۶ ساعت قبل به دوستان اطلاع نداده باشم) یک جلسه‌ی رایگان صددقیقه‌ای برای این زمان‌جویان عزیز به صورت فــردی و یا یک کلاس رایگان برای دورهای عمومی برگزار کنم.

نمونه جریمه‌های انجام شده توسط زمان‌جویان؟

اگر روی لینک زیر کلیک مقالات و نوشته‌هایی که زمان‌جویان عزیز بواسطه‌ی تاخیر در رسیدن انجام داده‌اند را مشاهده خواهید کرد و در ادامه داخل هر نوشته می‌توانید فایل‌های ارسالی هر نوشته را به صورت جداگانه بشنوید:

« نمونه جریمه‌های توافقی انجام شده توسط زمان‌جویان »

   

پیشنهاد تکنیک‌های مرتبط

شیوه‌ی اجرای برنامه‌ها و قرار ملاقات من پس از این بر اساس این تکنیک‌ها خواهد بود. امیدوارم این روش، به صورت ویژه‌ای بتواند به عنوان یک تمرین دائمی برای احترام به زمان دیگری و ارزشمند‌ دانستن بیش از پیش زمان خودمان کاربرد داشته باشد و بتواند به عنوان تنها یک روش مفید برای مدیریت زمان به ما کمک کند.

تیتر-۱ تکنیک ساعت دیدار برای کنترل زمان جلسات و قرارهای ملاقات تیتر-۱تکنیک کنار گذاشتن ساعت رند تیتر-۱تکنیک و روش سرساعت
لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.