به لحاظ زمانی کجا زندگی می‌کنی؟

به لحاظ زمانی کجا زندگی می‌کنی؟ زندگی در لحظه حال – اکنون

زمان مطالعه: 4 دقیقه

فایل صوتی و پادکست امروز رادیو مدیریت زمان می‌خواهد به مهم‌ترین زمان ممکن بپردازد: لحظه‌ی حال و اکنون. در فایل‌های پیش‌رو یک آزمون یا نمودار (که عکس و فایل PDF آن هم برای دانلود رایگان وجود دارد) خدمت شما ارائه خواهد شد و بر اساس این نمودار می‌خواهیم به یک سوال بسیار مهم و کلیدی پاسخ بدهیم: به لحاظ زمانی، کجا زندگی می‌کنی؟ گذشته، حال یا آینده. زندگی در زمان و لحظه اکنون و حال هدفی است که دنبال می‌کنیم..

به لحاظ زمانی کجا زندگی می‌کنی؟ + نمودار

نموداری که محل زندگی شما را مشخص می‌کند، البته نه محل جغرافیایی، بلکه محل زمانی شما، جغرافیای زمانی شما رو تا حدودی مشخص می‌کند. این نمودار تلاش دارد به ما نشان بدهد که آیا من زمان حال را واقعا زندگی می‌کنم یا در گذشته غرق شده و در خیال آینده‌ام و امروز و اکنون خودم را می‌بازم؟ زندگی در زمان و لحظه اکنون و حال آیا منش زندگی من است؟جغرافیای زمانی - به لحاظ زمانی کچا زندگی می‌کنی؟ نقطه حال، آینده یا گذشته

دانلود رایگان تصویر نمودار در اندازه بزرگ

دانلود رایگان فایل PDF این نمودار

پیشنهاد: این فایل را به رایگان دانلود کنید، بعد آن را در چند برگه‌ی رنگی با رنگ‌های مختلف پرینت بگیرید و روی دیوار محل کار یا اتاق خودتون شش ماه نصبش کنید ( و توصیه می‌کنم که هر هفته کاغذ جدیدی را نصب کنید که بهش عادت نکنید)

چگونه بفهمم در زمان حال، گذشته یا آینده زندگی می‌کنم؟

در فایل صوتی اول، می‌خواهیم به یک سوال مرکزی پاسخ بدهیم:  به لحاظ زمانی، کجا زندگی می‌کنی؟ گذشته، حال یا آینده. و با با نموداری که تصویر آن را در ابتدا مشاهده کردید، می‌خواهیم به این هشیاری و توانمندی دست پیدا کنیم که هر دم از لحظات زندگی‌مان را کجا سپری می‌کنیم. و پاسخی به این سوال: زندگی در زمان و لحظه اکنون و حال را چگونه می‌توان کشف و درک کرد؟

زندگی در خاطرات یا خطورات (گذشته یا آینده) از نگاه نیاکان ما، تعریف هپروت، تعریف کلیدواژه قلبم، اهمیت زیستن در لحظه حال و توضیح نمودار بالا و مثالی از زندگی در لحظه حال و… از سرفصل‌های این فایل صوتی است

دانلود رایگان و مستقیم این فایل صوتی (پادکست).

دستاوردهای شگفت‌انگیز زندگی در لحظه حال و اکنون

در فایل صوتی دوم که در ادامه‌ی فایل صوتی اول است، به محور طلایی و شگفت‌انگیز «همین حالا» در آموزش‌های مدیریت زمان خودم اشاره کرده‌ام و دستاوردهای زیستن و زندگی در زمان و لحظه اکنون و حال را گفته‌ام.

تمرکز، اراده آزاد، شالکه‌ی همه‌ی تکنیک‌های مدیریت زمان، افزایش کلید واژه قلبم، رو به آرمان و ستاره قطبی بودن، توانایی برای ایجاد گسست تاریخی، شناخت درست ارزش هر لحظه و کاهش استرس و التهاب و نگرانی‌ها در این دنیای پرسرعت را بیان کرده‌ام.

در انتها یک آزمایش و تست ساده برای کشف زمانی که در حال سپری کردنش هستیم گفته‌ام و یک توصیه جدی، در پایان هم با بخشی از مصرع حافظ شیرازی عزیز فایل به پایان رسیده است.

دانلود رایگان و مستقیم بخش دوم پادکست (فایل صوتی)

یک نکته: در انتهای این فایل صوتی گفته‌ام که اگر دوستانی سوالاتی درباره‌ی این فایل‌ها دارند (یا هر سوالی دیگری درباره‌ی مدیریت زمان) می‌توانند در بخش پرسش و پاسخ مطرح کرده و مشاوره بگیرند.

عکس: زندگی در لحظه

دو عکس را در نوشته‌ای با عنوان رخ زمان – زندگی در لحظه را دریاب منتشر کرده‌ام که یکی از آنها را می‌توانید اینجا ببینید:

رخ زمان - زندگی در لحظه را دریاب

یک نکته: این فایل‌های صوتی ؛ آموزش‌های مرتبط دیگری هم دارد

این آموزش‌ها قبلا در برنامه‌ی پیاده‌روی و گفتگو درباره‌ی زمان که برگزار شد در قالب برگه‌های آموزشی خدمت دوستان شرکت‌کننده در برنامه تقدیم شد و همانجا توضیحاتی ارائه کردم (گزارش کامل این پیاده‌روی). این برگه یکی از سه برگه‌ی آموزشی روز پیاده‌روی بود شما برای دیدن ۲ برگه و تمرین دیگر می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

« مشاهده و دانلود همه‌ی برگه‌های آموزشی و فایل‌های صوتی ارائه شده »

اگر علاقمند به حضور در دورهمی‌های دوستانه ما هستید اینجا را مشاهده کنید. این دورهمی‌ها را با برنامه‌های مختلفی مثل پیاده‌روی، کافه‌نشینی و گفتگو، موزه‌گردی، خیابان‌گردی، کتابخوانی و مسافرت و.. برگزار می‌کنم تا زمان‌جویان را ضمن یک برنامه تفریحی خوب، با مفاهیم اصلی مدیریت زمان، فلسفه و عمق آن و نگاه نو به زندگی آشنا کنم.

شنیدن فایل‌های صوتی و پادکست

شما برای شنیدن فایل‌های صوتی و پادکست‌های آموزشی متنوع درباره‌ی مدیریت زمان و آموزش مهارت‌های مرتبط با آن می‌توانید به صفحه‌ی اصلی رادیو مدیریت زمان مراجعه کنید. 

یک بخش مهم دیگر سایت کتابخانه زمان است که آرشیو کتاب‌های مدیریت زمان و مهارت‌های مرتبط، مقاله‌ها و یادداشت‌های متنوع است

معرفی صفحه‌ی اصلی آموزش مدیریت زمان

این مطلبی که مشاهده کردید یکی از ده ها مطلبی است که برای آموزش مدیریت زمان در اختیار شما قرار گرفته است. پیشنهاد می کنم اگر به بحث آموزش مدیریت زمان علاقمند هستید، از صفحه ی اصلی آن بازدید کنید. کلی آموزش رایگان به همراه فایل های صوتی و فیلم های آموزشی.

آموزش مدیریت زمان و تکنیک‌های آن

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

4 thoughts on “به لحاظ زمانی کجا زندگی می‌کنی؟ زندگی در لحظه حال – اکنون

  1. Pingback: بیتی از حافظ برای زندگی در لحظه اکنون: در عیش نقد کوش - سجاد سلیمانی

  2. Pingback: دانلود رایگان چهارفایل صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی عنوان«اگر جوان بودم»روانشناسی مدیریت زمان

  3. Pingback: دانلود رایگان فایل های PDF و PPT پاورپوینت مدیریت زمان - مقاله ترجمه یادداشت

  4. Pingback: رخ زمان - پایان زمان و فرصت زندگی - سجاد سلیمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.