سرساعت تیترمطلب

سرساعت — تکنیک مدیریت زمان

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یکی از نشانه‌های ظاهری ارزش‌گذاری به زمان در قرارها، جلسات و ملاقات‌هاست که فرد تلاش می‌کند بدون دلیل و پیشامد و حادثه‌ای؛ هیچ‌گاه تاخیر نکند و دیررسیدن بر سرقرارها را یک رفتار غیرحرفه‌ای بداند. بر همین اساس یکی از ویژگی‌های مهم زمان جو این است که به زمان دیگران احترام ویژه‌ای می‌گذارد. (مطالعه ویژگی‌های زمان‌جویان)

هدف من از نوشتن در این سایت و برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی و دورهمی‌های دوستانه با موضوع و محوریت مدیریت زمان این است که ما با حساس شدن به گذر زمان و درک عمیقِ لحظه اکنون (فایل صوتی) و هشیار شدن نسبت به خود و کارهایمان و بازتعریف مفهوم «زمان» در زندگی خود ؛ بتوانیم متمرکز زندگی کنیم. من فکر می‌کنم هرکسی که ارزش خیلی زیادی برای زمان می‌گذارد می‌تواند به این دستاوردها برسد.

 

بر همین اساس برای رسیدن سرساعت یا حتی کمی جلو برنامه‌ریزی کرده و این قرار درونی را همیشه تمرین می‌کنیم.

تکنیک‌های مرتبط:

از تکنیک ساعت رند را کنار بگذار استفاده کنید و ساعت شروع جلسات و قرارها و مهمانی‌ها را رند و دقیق انتخاب نکنید. یعنی به جای قرار ساعت ۱۵:۰۰ یا ساعت ۲۱:۳۰ از ساعت‌های غیر رند مثل ۱۴:۴۷ دقیقه و ساعت ۲۱:۲۳ دقیقه استفاده کنید.

تکنیک کنار گذاشتن ساعت رند.

تکنیک بعدی تکنیک ساعت دیدار است. به نظرم یکی از بهترین شیوه‌هایی که می‌تواند به مدیریت زمان شما در جلسات دوستانه و رسمی، قرارها و مهمانی‌ها کمک کند. برای مطالعه و آشنایی با این تکنیک لینک زیر را مشاهده کنید:

تکنیک ساعت دیدار

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.