دکتر بهنام اوحدی ایران بد هدر

معرفی کانال تلگرامی «فیلم تراپی» و «رادیو لیبیدو» دکتر بهنام اوحدی ایران بد

به طور اتفاقی با دکتر بهنام اوحدی آشنا شدم و مانند همه اساتید و بزرگان دیگری که شاگردشان شدم، پای حرفهای این استاد برجسته ام ماه‌هاست نشسته ام.

یکی از بخش هایی که من در سایتم دارم معرفی خوب های مجازی است که تلاش میکنم سایت‌ها، وبلاگ ها و کانال های خوبی را که می بینم، معرفی کنم تا شاید به درد دیگران هم بخورد. در این نوشته قصد دارم کانال فوق‌العاده رادیو لیبیدو ؛ فیلم درمانی (فیلم تراپی – Film therapy) و وب‌سایت رسمی را به شما عزیزان معرفی کنم.

.

رزومه کامل دکتر بهنام اوحدی متخصص روانشناس و سکــ…سولوژیست – تهران ایران..

آخرین به روز رسانی:  وبسایت رسمی دکتر بهنام اوحدی drohadi.com  راه اندازی شد.

کانال تلگرامی فیلمتراپی (فیلم تراپی) یا همان فیلم درمانی

https://t.me/filmtherapy

در این کانال تلگرامی، دکتر بهنام اوحدی به معرفی فیلم های مختلفی می پردازند که هدف از آنها آموزش و یادگیری و الگوسازی است. هم آغوشی، معاشقه، تاب آوری، تحمل دردها، انگیزشی، مواجهه با اختلالات شخصیتی، الگوی زندگی، آشنایی با دنیای نوین و کهن و شناخت سیر تاریخی بشر و… از جمله موضوعاتی است که فیلم ها برای این منظورها معرفی می شود.

حرف خوبی که بارها ایشان زده اند این هست که تمام دستآورد زندگی من (به عنوان یک دکتر متخصص و فیلم باز حرفه ای) همین آموخته هایی است که از فیلم ها داشته ام. اگر روزی من به هر دلیل دستگیر شده و در یک سلول انفرادی زندانی شوم، فقط این فیلم ها  و خاطره ها و آموخته هایی که از آنها دارم، برای روزهای سخت من کارا خواهند بود.

.

۸۷ – زوربای یونانی (Zorba the greek)

یک نمونه از فیلم هایی که ایشان معرفی کرده اند که مستقیما از کانال درج می شود:

این فیلم گرچه بر پایه ی یکی از زیباترین آثار ادبی جهان ساخته شده است اما با بازی هنرمندانه و فراموش نشدنی آنتونی کوئین هویتی جدا پیدا کرده است. رتبه اولویت تماشای فیلم در پکیج درمان دلمردگی، سرخوردگی، افسردگی و درماندگی جزء ده فیلم نخست این پکیج است ام در پکیج درمان مشکلات جنسی – زناشویی مردان و در راستای افزایش هنر همآغوشی و مهارت های آمیزشی نرینه رتبه اولویت تماشای زیر سی و چهل دارد. فیلم به خوبی نشان می دهد که زندگی بازیچه ای بی معنا و یک پوچی بی انتهاست که نباید زیادی آن را جدی گرفت و هر دم در برابر دردها و دشواری ها باید حتا با دست افشانی و پایکوبی ره بی خیالی و مزاح و نشاط در پیش گرفت.

تم اصلی داستان، رهاشدن از مباحث و دغدغه های متافیزیکی ودر عوض درک لذت های زندگی است. داستان در واقع متمرکز بر شخصیت زورباست؛ زوربایی که نامه اش را اینگونه امضا می کند: بنده شیطان صفت درگاه خداوندزوربا، که شور و شوقی واقعی به زندگی دارد و فکر و روحش از هرگونه تعصبی عاری است و به ریش همه اندیشه‌ها و باورهای رایج می‌خندد، و مظهر انسانی آزاده و ماجراجوی واقعی زندگی است، به دوستش که به نامهای «کاغذ سیاه کن» و «موش کاغذخوار» می‌نامد بی‌اعتنا به همه‌چیز و همه کس، درس زندگی می‌دهد و این درس ها را با حرف زدن، با آواز خواندن، با رقصیدن و با نواختن سنتور محبوبش که همچون جان برایش ضروری است بیان می‌کند.

گئورگس زوربا، که الهام‌بخش نویسنده در آفریدن قهرمان داستانش آلکسیس زوربا است، به سال ۱۹۴۲ در صربستان بدرود زندگی گفت. شخصیت زوربا را با عناوینی چون زوربای وحشی و مکار/آواره زمخت و خشن/پیرمرد عجیب و غریب/روح بزرگ و تباه نشده توصیف کرده اند. مهمترین ویژگی شخص و شخصیت زوربا رهایی اوست از همه ی قیود حتی از قید بی قیدی ! این رهایی به زوربا نوعی شادی عمیق و پایدار بخشیده است تا جایی که گر باد فتنه هر دو جهان را به هم زند، حاشا که کک این شخص گزیده گردد !! ” آه دوست بدبخت من؛ بشر خیلی جاهل است. خدا لعنتش کند. جسمش را بی‌حرکت گذاشته و برای بیان مطالبش فقط از زبان استفاده می‌کند. انتظار داری از دهان چه چیزی خارج شود؟ چه می‌تواند به تو بگوید؟…

من به جرئت قسم می‌خورم که خدایان و شیاطین هم با همین وسیله صحبت می‌کنند. “ ” من در پیمان خود با زندگی ضرب الاجلی تعیین نکرده‌ام. وقتی به خطرناک‌ترین سرازیری می‌رسم ترمز را ول می‌کنم. زندگی آدمی جاده‌ای است پرفراز و نشیب و همه‌ی آدم‌های عاقل با ترمز بر آن حرکت می‌کنند. لیکن من مدت هاست که ترمز خود را ول کرده‌ام و همین جاست، ارباب که ارزش من معلوم می‌شود. چون من از چپه شدن نمی‌ترسم.

ما مکانیک‌ها به خارج شدن ماشین از خط می‌گوییم چپه شدن. خدا مرگم بدهد اگر ذره‌ای به چپه کردن‌های خودم اهمیت بدهم. من شب و روز دو اسبه می‌تازم و هر چه دلم بخواهد می‌کنم و به جهنم اگر ریغ رحمت را سر کشیدم. مگر چه از دست می‌دهم؟ هیچ. به هر حال اگر هم آهسته و آرام بروم باز خواهم مرد ! و این یقین است ! بنابراین بکوبیم و برویم ! “ اینان همه سخنان زوربایی ست که خود را محور آفرینش پوچ گیتی می بیند و به هیچ چیز و هیچ کس جز آرامش و شادی خود اهمیت نمی دهد اما به وقتش ابراز احساسات نسبت به دیگران را با زبان مهر و مزاح جدی می گیرد.

او می داند که ناخواسته مسافری ناماندنی و رفتنی زاییده شده و اجازه نمی دهد رنج سفر روح و روان او را آزرده سازد. او خور و خواب و طنز و شهوت را بنیان سلامتی تن و روان خود می داند اما شرافت و انسانیت و کرامت خاص خودش را دارد. زوربای یونانی فیلمی ست که همه باید پیش چشم و ذهن مان بنشانیم و فراوان از آن درس چگونه زندگی کردن بیاموزیم.

درس این که چه سان، آسان و شتابان، اجازه ندهیم در تئاتر دو سه روزه عمر کوتاه مان، دردها و دشواری ها و دشمنان ما را برنجانند و به وادی اندوه و ناامیدی بکشانند…. درباره این فیلم و نکات ارزشمند درمانی بی شمارش بیشتر خواهم نوشت.

(دکتر بهنام اوحدی ایران بد / دپارتمان فیلم درمانی انستیتو ســ..کـــ…سولوژی و ســ..کـــ…س تراپی ایران).

چند نکته:

 برای مطالعه بیشتر در مورد این فیلم می توانید مقاله فیلم زوربای یونانی در ویکی پدیا را مطالعه نمایید.
همچنین می توانید فیلم زوربای یونانی را از سایت فیلم ایران دانلود کنید .

 لازم است بگویم به دلیل آنکه در این معرفی ها، از واژه های تخصصی، جنـــ..سی و.. استفاده شده است، نتوانستم چند مورد دیگر را به عنوان مثال بیاورم، اما توصیه می کنم حتما سری به آنها بزنید و توضیحات دقیق دکتر را مطالعه بفرمائید. پیشنهاد من این هست که همه آنها را یک فایل WORD یا ایمیل خود ذخیره کنید تا بعدا به مـــــرور آنها را مشاهده کنید.

همچنین اگر علاقمند هستید من برخی از فیلم‌های مطرح دنیا را به مرور با هدف مدیریت زمان، نظم شخصی، برنامه‌ریزی و آرمان‌خواهی و کشف رسالت شخصی و فردی، کار عمیق و نظم در‌کارها و منظم بودن و انگیزشی و امیدبخش و… را در آدرس زیر دسته‌بندی و معرفی می‌کنم. 

من برای آموزش‌های خودم از شیوه‌ی «فیلم تراپی» یا همان «فیلم درمانی» را شروع کرده‌ام. روشی بسیار خوب برای یادگیری عمیق آموخته‌ها و مفاهیمی که زمان‌جویان عزیز در دوره‌ها، کلاس‌های آموزشی من دریافت می‌کنند.

شماره تماس با دفتر دکتر بهنام اوحدی

شماره تلفن‌های مطب دکتر اوحدی:

02188676003 – 02188673010 – 02188677300 – 02188672300

شماره همراه برای ارسال پیام واتس‌اپ یا تماس:

09194942060 – 09120701352

کانال تلگرامی رادیو لیبیدو دکتر بهنام اوحدی

کانال تلگرام «رادیو لیبیدو» و صدها ساعت فایل صوتی رایگان آموزشی-مشاوره (قندشکن روشن باشه):

https://t.me/radiolibido/

کانال تلگرامی فیلم درمانی فیلم تراپی دکتر بهنام اوحدی مرتبط با عشق بازی و زناشویی و خانوادگی

کانال تلگرامی «فیلم درمانی» با معرفی صدها فیلم سینمایی برای درمان و رفتاردرمانی

https://t.me/filmtherapy

برای خرید کارگاه چهره‌شناسی و ترجمه کاپـ.لان و سـ.ـادوک ایشان با شماره‌های مطب ایشان تماس بگیرد

یکی از پیج‌های اینستاگرام که خودشان می‌نویسند به نام دکتر فیلم‌تراپیست

https://www.instagram.com/dr.filmtherapist/

شنیدن فایل صوتی آموزش و تربیت جنــ..ســ.ــی کودک و نوجوان

تربیت جنسی کودک و نوجوان
تحلیل فیلم سوته دلان دکتر بهنام اوحدی

کارگاه تحلیل و نقد فیلم سوته‌دلان توسط دکتر بهنام اوحدی (در سایت آپارات بارگذاری شده بود که پاک شده. مجددا بعد از بارگذاری اینجا لینک خواهم داد)

شهر نو مدیریت و مهار روسپی گری در تهران و ایران

شهرنو (مدیریت و پدیدارشناسی روســپـ….ــی‌گری در ایران و تهران) . این گفتگو به میزبانی دکتر اوحدی و آقای جهانگیر هدایت (ویکی پدیا) برادرزاده صادق هدایت نویسنده معروف ایرانی ضبط شده است.

برای دسترسی به مجموع فایل‌های صوتی « شهر نو » در کانال تلگرام رادیو لیبدیو روی این لینک کلیک کنید تا قسمت اول را بشنوید.

عکس‌های موزه طبیب – دفتر کار دکتر اوحدی

آقای اوحدی دفتر کار خودشان را «موزه طبیب» معرفی می‌کنند و آنها را پر از لوازم آنتیک کرده‌اند.

با اجازه دکتر اوحدی چندتایی عکس از دفتر کار ایشان تهیه کرده‌ام که اینجا بارگذاری می‌کنم و می‌توانید با کلیک روی هر لینک آن را تماشا کنید

موزه طبیب - دفتر کار بهنام اوحدی - سکسولوژیست و روانپزشک و مشاوره خانواده
موزه طبیب – دفتر کار بهنام اوحدی – سکسولوژیست و روانپزشک و مشاوره خانواده

موزه طبیب – عکس شماره 1

موزه طبیب – عکس شماره 2

موزه طبیب – عکس شماره 3

موزه طبیب – عکس شماره 4

موزه طبیب – عکس شماره 5

موزه طبیب – عکس شماره 6

موزه طبیب – عکس شماره 7

موزه طبیب – عکس شماره 8

موزه طبیب – عکس شماره 9

موزه طبیب – عکس شماره 10

برای دیدن همه‌ی فیلم‌های بخشِ فیلم درمانی به همراه معرفی بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران و جهان روی آدرس زیر کلیک کنید:

فیلم درمانی (فیلم تراپی) مدرسه زمان

فیلم درمانی فیلم تراپی مدرسه زمان به همراه معرفی بهترین فیلم های معرفی تاریخ سینما همراه تحلیل

کانال تلگرامی رادیو لیبیدو

https://t.me/radiolibido

در این کانال فایل های صوتی رادیو لیبیدو که گفتگوی دکتر بهنام اوحدی با یکی از همکارانشان هست، به صورت هفتگی منتشر می شود. آموزش مسائل جنــ..سی، مشکلات روابط زناشویی، رفتارهای پرخطــر جنـــ..سی، مثلث های عشقی و رابطه ای، پاسخ به سوالات پیرامون ازدواج و انتخاب در رده های مختلف سنی و بسیار از سوالاتی که مخاطبین کانال ارسال میکنند و توسط یک متخصص سکــــ..سولوژیت پاسخ ها ارائه می شود که می تواند برای بسیاری از ایرانیان مفید و موثر باشد..

آخرین به روز رسانی:   رادیو لیبیدو بر روی وب سایت رسمی دکتر بهنام اوحدی راه اندازی شد. آنلاین گوش بدهید و بیاموزید...

یک نمونه از رادیو لیبیدو

برای آشنایی با نمونه فایل های ارسالی در رادیو لیبیدو یکی از این فایل ها (شماره ۱۹۸) را انتخاب کرده ام و به کلیپ ِ ویدیویی تبدیل کرده و در کانال آپارات بارگذاری کرده ام که قابل مشاهده است.

— لازم به توضیح که در این فایل صوتی آدرس مطب دکتر بهنام اوحـدی بعلاوه سوال های دیگر همچون  «چه زمانی برای بچه دار شدن اول مناسب است؟» و همچنین در مورد لزوم مراقبت و آگاهی دادن به کودکان جهت جلوگیری از تجاوز صحبت شده است… .

پی نوشت اول: 

چند وقتی هست که در یک کلاس روانشناسی شرکت می کنم، دیروز سر کلاس استاد چهار فیلم که در CDهایی آماده شده بودند را به همه دوستان توصیه کردند که ببینند و فیلمتراپی را تجربه کنند. قبلا کانال فیلم تراپی دکتر اوحدی را بارها مرور کرده بودم اما هیچ وقت، زمانی برای تهیه فیلم و مشاهده آنها را نداشتم، تا اینکه دیروز و امروز دو فیلم از چهار فیلم را تجربه کردم و بی نهایت لذت بردم.

برای منی که چندین سال هست تلوزیون و رادیو را از زندگی خود حذف کرده ام، دیدن فیلم علاوه بر لذت آموزش و تفریحی، یک تجربه بسیار خوب به شمار می رود و من از این جهت بسیار خوشحالم.

پی نوشت دوم:

کلیپ کوتاه صحبت های دکتر بهنام اوحدی در آپارات که به معرفی بهتر و بیشتر ایشان کمک می کند:

9 thoughts on “معرفی کانال تلگرامی «فیلم تراپی» و «رادیو لیبیدو» دکتر بهنام اوحدی ایران بد

 1. فاطمه says:

  تو این دفتر مراجع میبینن؟
  اگر اینجا اتاق درمان هست واقعا غیرتخصصی هست این حجم از وسایل حتی دیدن عکسها هم حس بدی بهم داد😐

  • سجاد سلیمانی says:

   حس شما محترمه و فکر میکنم حق انتخاب دارید که تشریف نبرید
   اما کسانی که علاقمند هستند میتوانند مراجعه کنند

 2. آرش قنواتی says:

  سلام و سپاس سجاد عزیز
  تشکر بابت مصاحبه خیلی خوبت با دکتر اوحدی
  تا اومدی برداری ما گوش کردیم
  چون من خودم روانشناس کودک ونوجوان هستم بسیارار برای من اموزنده بود.

 3. علیرضا رسالت پو says:

  سلام . بنده کارگاه آموزشی سه ساعته مشکلات جنسی را که به قیمت ۲۵۲۵۰۰ریال بود در ساعت ۱۲/۴۶/۱۶:خریداری کردم نمی دانم چرا لینک فایل برای من ارسال نشد . ممکن است ناشی از عدم ثبت ایمیلم باشد . ممکن است خواهش کنم آنرا به ایمیلم ارسال فرمایید چون به آن به شدت نیاز دارم .

  • سجاد سلیمانی says:

   با سلام – علیرضا جان لطفا از سایت خود دکتر اوحدی و از منشی دفتر پیگیری کنید (سایت من فقط یک مطلب از ایشون منتشر کردم) به سایت زیر مراجعه کنید:
   http://drohadi.com/
   موفق باشید.

 4. Pingback: پادکست چیست؟ | معرفی بهترین پادکست های ایرانی به زبان فارسی+دانلود رایگان

 5. الناز says:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید لوح فشرده آموزش روابط جنسی دکتر اوحدی را از چ طریق باید سفارش بدیم ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  سپاس فراوان

  • سجاد سلیمانی says:

   سلام الناز خانم، داخل سایت دکتر که تشریف ببرید شماره‌های تماس وجود داره. من داخل متن لینک سایت رو گذاشتم، اینجا هم برای شما شماره‌های فعلی دکتر رو کپی می‌کنم:

   آدرس : تهران – خیابان ولی عصر – بالاتر از ظفر (وحید دستگردی) – نرسیده به نیایش(اسفندیار) – بین اسفندیار و بهرامی – نبش کوی بابک بهرامی– ساختمان نگین نیایش – طبقه اول – واحد ۱

   شماره تلفن : ۸۸۶۷۶۰۰۳-۰۲۱ – ۸۸۶۷۰۶۱۷-۰۲۱

   دورنگار:۸۸۶۴۵۱۲۰

   تلفن همراه:۰۹۳۹۱۹۴۲۰۶۰ – ۰۹۱۹۴۹۴۲۰۶۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.