یکی از موضوعات آموزشی بسیار داغی که این روزها رواج دارد استفاده از فیلم‌های مطرح سینمای ایران و جهان با هدفِ آموزش برخی از مفاهیم و مدل‌های ذهنی است که با عنوان فیلم درمانی (یا فیلم تراپی – film-therapy ) مطرح شده است.

با توجه به موضوعات مرتبط آموزشی من در مدیریت زمان و مهارت‌های پیوسته به آن بعد از ماه‌ها کار به این نتیجه رسیدم که می‌توانیم از این روش آموزشی در «مدرسه زمان» استفاده کنم که خوشبختانه مورد استقبال زمان جویان عزیزم قرار گرفت.

این روزها بخشی از زمان من صرفِ مشاهده و تحلیل آثار مطرح سینمایی ایران و جهان است تا بتوانم آنها را در یک پکیج جامع خدمت دوستان علاقمند ارائه کنم. در ادامه لیستی از فیلم‌های «پکیج فیلم درمانی» را مشاهده می‌کنید که صدالبته این فیلم به مرور در حال تکمیل شدن است.

لازم به توضیح است من رویکرد «تراپی-درمانی روانی» ندارم و صرفا با توجه به موضوع کاری خودم، تلاش می‌کنم آنچه می‌تواند مفید و موثر باشد را به عنوان مدرس و مربی زمان، خدمت دوستان معرفی کنم اگر به دنبال فیلم‌های درمان‌گرانه‌ی روانشناسانه می‌گردید، می‌توانید از لیست و تحلیل‌های افراد ذی‌ربط استفاده کنید.

توضیح دوم: بسیاری از فیلم‌های خوبی که می‌بینم را نمی‌توانم در پکیج فیلم‌درمانی خودم اضافه کنم و حیفم می‌آید آنها را خدمت شما دوستان معرفی نکنم. فیلم‌های خوب را باید دید! در ادامه و انتهای این برگه آرشیوی از فیلم‌های خوب تاریخ سینمای ایران و جهان را به مرور معرفی می‌کنم که امیدوارم وقت بگذارید و ببینید.

چرا فیلم درمانی مفید است؟ یک فیلم چطوری به ما کمک می‌کند؟ این‌ها از سوالات بسیار مهمی است که شاید در همین ابتدا به ذهن شما برسند و بخواهید پاسخی برای آن پیدا کنید، سپس به سراغ ِ دیدن فیلم ها بروید. پیشنهاد می‌کنم مطلب زیر را بخوانید:

فیلم درمانی چیست و چگونه به ما کمک می‌کند؟ + رده‌های سنی مجاز فیلم‌ها

.

معرفی فیلم‌های مرتبط با فیلم درمانی

در این بخش می‌توانید آرشیو کامل فیلم‌های تحلیل و معرفی شده با هدفِ فیلم درمانی و فیلم تراپی را  مشاهده کنید. هر کدام از این فیلم‌ها با هدفِ خاصی گلچین شده و معرفی می‌شوند. برای دیدن هر کدام روی آن کلیک کنید.

معرفی فیلم‌های خوب تاریخ سینمای ایران و جهان

آنچه که در بالا مشاهده کردید، معرفی فیلم‌های خوب با هدف فیلم درمانی یا فیلم تراپی بود. اما همه‌ی فیلم‌هایی که من معرفی می‌کنم با این هدف نیستند. باور دارم که ما باید از هنر سیراب شویم و سینما یکی از هنرهای بسیار اصیل و تاثیر گذار است.

من شروع کرده‌ام به دیدن فیلم‌های برتز تاریخ سینمای ایران و جهان و به مرور همه‌ی آنها را در سایتم معرفی خواهم کرد. اگر فیلمی دیدم که نمی‌شد آن را در پکیج «فیلم درمانی» قرار دهم و ارزش دیدن داشت، در بخش معرفی فیلم‌ها خواهم آورد.

فیلم‌هایی که دیدم - خوشم نیامد!

من برای تماشای فیلم های مختلف وقت می‌گذارم اما گاهی برخی از فیلم‌هایی که می‌بینم، جالب یا آموزنده نیست و آن‌ها را به دلایل مختلف نمی‌پسندم. تصمیم گرفتم به جای آنکه ساده از کنارشان رد شوم، به صورت کوتاه و خلاصه، بگویم چرا اینگونه فکر می‌کنم. شاید توانست برای شما هم در انتخاب فیلمی که قرار است به تماشا بنشینید، مفید باشد.

معرفی تلوزیون زمان - مرکز فیلم‌های آموزشی مدیریت زمان

این صفحه و فیلم‌های معرفی شده داخل آن یکی از بخش‌های «تلوزیون زمان» است. تلوزیون زمان آرشیوی از فیلم‌ها و کلیپ‌های آموزشی ، انگیزشی با محوریت آموزش مدیریت زمان و مهارت‌های مرتبط با آن در زندگی است.

اگر علاقمند هستید که ویدیوها و فیلم‌های بیشتری با موضوعات متنوع مشاهده کنید، پیشنهاد می‌کنم به صفحه‌ی اصلی تلوزیون زمان مراجعه کنید:

آموزش مدیریت زمان - صفحه‌ی اصلی

در این بخش می‌توانید همه‌ی آموزش‌های تخصصی مدیریت زمان و اصول و تکنیک‌های آن را مشاهده کنید.

ثبت نام در سایت

لطفا ایمیل خودتان را وارد کنید

Please wait…

با سپاس از ثبت نام شما

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 5 Average: 5]