دانلود رایگان کتاب های شروین وکیلی - نظریه زروان

دانلود رایگان ۸۰ جلد کتاب | کتابهای دکتر شروین وکیلی – نظریه زروان۱ min read

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یکی از استادانی که در طول زندگی افتخار آشنایی و شاگردی او را داشتم دکتر شروین وکیلی هستند. استادی باسواد، بسیار سخت‌کوش، متمرکز، جنگجو و بااراده‌ی قوی که در پیِ انداختن طرحی نو و ایده‌ای نو برای زیستن بهتر تلاش‌های فراوانی داشته است و البته باید او را یک ایران‌دوست واقعی بدانیم که در مجموعه‌ی فکری ایران بزرگ، تلاش‌های علمی و تولید محتوایی بسیاری داشته است.

به مناسب نوروز شروین عزیز همه‌ی کتاب‌های چاپ شده‌ی خود را به صورت فایل PDF در اختیار مخاطبان و دوستان خویش قرار داد و من بعد از چند ماه بالاخره تصمیم گرفتم این کتاب‌ها را در کتابخانه‌ی زمان به عنوان کتاب‌های پیشنهادی به شما زمان جویان گرامی تقدیم کنم.

کتاب‌هایی با تنوع بسیار موضوعی و میان‌رشته‌ای که توسط دکتر نوشته شده‌اند و میان این همه کتاب، با هر سلیقه  و رشته‌ی تحصیلی با احتمال فراوان بتوانید کتابی را پسندیده و برای خود داشته باشید. دانلود این کتاب‌ها رایگان هستند و رایگان باقی خواهند ماند.

البته ناگفته نماند که این معرفی و این مطلب، یکی از مطالب منتشر شده در کتابخانه زمان است. کتابخانه‌ای که تلاش می‌کنم کتاب‌های مورد نیاز برای مدیریت زمان و مورد علاقه را در آن منتشر کنم، شما در آدرس زیر می‌توانید به صفحه‌ی اصلی این کتابخانه دسترسی داشته باشید:

کتابخانه زمان

.

.

کسب اجازه مستقیم از نویسنده

با توجه به اینکه این کتاب‌ها به صورت رایگان منتشر شده و در اختیار دوستان قرار گرفته‌اند، اما من باز هم با شروین عزیز تماس گرفته و از ایشان کسب اجازه کردم که تصویر آن در ادامه آمده است:

کسب اجازه برای انتشار کتاب‌های دکتر شروین وکیلی - دانلود رایگان PDF
کسب اجازه برای انتشار کتاب‌های دکتر شروین وکیلی

.

.

چرا این کتاب‌ها را نوشته‌ام؟ حرفِ حساب من چیست؟

در این ویدیو کوتاه دکتر شروین وکیلی درباره‌ی دلیل نوشتن این کتاب‌ها و مسیر علمی که سپری کرده‌اند می‌گوید. پیشنهاد می‌کنم قبل از دانلود این فایل‌های PDF این چند دقیقه را بشنوید:

.

.

.

.

یک نکته قبل از شروع به مطالعه این کتاب‌ها

کتابهای مجموعه‌ی زروان به شکلی تنظیم شده‌اند که هرکدام‌شان به تنهایی خواندنی هستند و استقلال معنایی دارند. با این همه اگر قصد فهم عمیق این دستگاه نظری در میان باشد، لازم است همه‌شان خوانده شوند. علاقمندان می‌توانند بسته به پرسشهای کلیدی خود یا گرایش نظری و تخصصی که دارند از زاویه‌ی جامعه‌شناسی (نظریه‌ی قدرت)، روانشناسی (روانشناسی خودانگاره)، علوم طبیعی (درباره‌ی زمان)، یا روش‌شناسی (نظریه‌ی سیستمهای پیچیده) خواندن مجموعه را آغاز کنند. اگر قصدِ خواندنِ نظام‌مند و پله به پله‌ی نظریه در میان باشد، بهتر است به همین ترتیب که کتابها در این برگه چیده شده‌اند، خوانده شوند.

.

.

مجموعه کتاب‌های زروان

هسته‌ی تئوری آثار دکتر شروین وکیلی عبارت است از نظریه‌ای سیستمی که دیدگاه زروان نامیده می‌شود. این دستگاه فکری از کاربستِ نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده برآمده و پیوند «من»ِ خودآگاه و کالبد زیست‌شناختی‌اش با «نهاد» اجتماعی و ساختارهای فرهنگی را صورتبندی می‌کند. از آنجا که زمان در شکل‌گیری مفهوم «من» نقشی کلیدی دارد، این دیدگاه «زروان» نامیده می‌شود، که نام ایزد زمان در ایران باستان بوده است.

دانلود رایگان PDF کتاب نظریه سیستم‌های پیچیده

دانلود رایگان PDF کتاب روانشناسی خودانگاره

دانلود رایگان PDF کتاب نظریه‌ی قدرت

دانلود رایگان PDF کتاب نظریه‌ی منش‌ها

دانلود رایگان PDF کتاب درباره‌ی زمان – زروان کرانمند (در این آدرس بشنوید و بخوانید)

دانلود رایگان PDF کتاب زمان، زبان، زنان (در این آدرس بخوانید و بشنوید)

دانلود رایگان PDF کتاب جام جم زروان

.

.

مجموعه کتاب‌های تاریخ تمدن ایرانی

یکی از کاربست‌های دیدگاه سیستمی درباره‌ی «من و نهاد»، آن است که تاریخ را با یک دستگاه نظری منسجم و میان‌رشته‌ای بازخوانی کنیم. دیدگاه زروان به طرح پرسشهای نو میدان می‌دهد و نقد و واسازی روایتهای تاریخی پیش‌داشتهای آشنا و مرسوم را ممکن می‌سازد. کتابهای این مجموعه به بازخوانی تاریخ تمدن ایرانی در کل دامنه‌ی تاریخی‌اش و کل گستره‌ی جغرافیایی‌اش اختصاص یافته است و گاه تصویرهایی یکسره نو و تازه را با انبوهی از اسناد و مدارک به کرسی می‌نشاند.

لینک دانلود کتاب‌ها به زودی…

.

.

مجموعه کتاب‌های اسطوره‌شناسی

مجموعه‌ی اسطوره‌شناسی با تمرکز بر اساطیر ایران نوشته شده و کاربست دیدگاه زروان در این حوزه را نشان می‌دهد. در این کتابها برای نخستین بار یک دستگاه نظری منسجم و فراگیر برای فهم کل پیکره‌ی اساطیر ایرانی پیشنهاد می‌شود. یعنی در این مجموعه از نظریه‌ی سیستمهای پیچیده استفاده شده تا شیوه‌ی چفت و بست شدن روایتها به هم، و الگوی توسعه و تداوم مفاهیم و شاخه شاخه شدنِ داستانها و نمادها واشکافته شده و در قالبی دقیق و علمی صورتبندی شود.

لینک دانلود کتاب‌ها به زودی…

.

.

مجموعه کتاب‌های داستان‌ها و سروده‌ها

لینک دانلود کتاب‌ها به زودی…

.

.

مجموعه کتاب‌های تاریخ خرد

کتابهای این مجموعه نتیجه‌ی بازخوانی متون دست اول فلسفی با نگاهی سیستمی و انتقادی هستند. متون با ترتیبی تاریخی خوانده و در بافتی تاریخ و جامعه‌شناختی واسازی شده‌اند و هسته‌ی مرکزی معانی‌شان و محتوای فلسفی‌شان مورد بازاندیشی و بازبینی قرار گرفته است. این مسیر پژوهشی در پی بازسازی اندیشه‌ی فلسفی بومی ایران زمین است و بیشتر بر سیر تکامل خرد پارسی و شیوه‌ی داد و ستدش با فرهنگهای همسایه تمرکز کرده است، یعنی تاریخ فلسفه را از چشم‌اندازی ایرانی روایت می‌کند.

لینک دانلود کتاب‌ها به زودی…

.

.

مجموعه کتاب‌های زیست‌شناسی-تکامل

لینک دانلود کتاب‌ها به زودی…

.

.

مجموعه کتاب‌های جامعه‌شناسی تاریخ شعر معاصر

کتابهای این بخش را هم به زودی قرار خواهم داد.

.

.

همه‌ی نوشته‌ها و فیلم‌های مرتبط با دکتر شروین وکیلی

دوستان گرامی من نوشته‌ها و فیلم‌های مختلفی از شروین عزیز را در سایتم منتشر کرده‌ام که این مطلب و کتاب‌ها فقط یکی از آنهاست. در آدرس زیر می‌توانید به همه‌ی مطالب منتشر شده درباره‌ی ایشان دسترسی داشته باشید:

همه‌ی مطالب مرتبط با شروین وکیلی

.

.

اگر علاقمند به دریافت کتاب‌های دیگر مرتبط با موضوع مدیریت زمان هستید به این آدرس مراجعه کنید. کتاب‌های پیشنهادی مرا با موضوعات مختلف در این آدرس پیدا خواهید کرد. مقاله‌ها و یادداشت‌های متنوعی را هم درباره‌ی مدیریت زمان منتشر می‌کنم که در این آدرس قابل دسترس و مطالعه رایگان هستند.

همچنین اگر علاقمند به شنیدن فایل‌های صوتی رایگان هستید می‌توانید به رادیو مدیریت زمان مراجعه کنید.

.

.

 

آدرس کوتاه این نوشته برای اشتراک گذاری

http://zaman.link/bshw

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 0 Average: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.