کاپیتان داری اشتباه میکنی شفاف بگو و اضهار نظر کن

کاپیتان تو داری اشتباه می‌کنی – بهش بگو و آماده شنیدنش باش!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بهش بگو داری اشتباه می‌کنی. به همین شدت و به همین صراحت باید گفت: داری اشتباه می‌کنی. این فیلم کوتاه با عنوان «کاپیتان داری اشتباه می‌کنی» یکی از نمونه‌های فرهنگی ِ ناتوانی در بیان اشتباهات (در شرق عالم) را بررسی کرده است. البته در خطوط هوایی.

فیلم آموزشی کوتاه: کاپیتان داری اشتباه می‌کنی

در این بخش می‌توانید فیلم آموزشی را مشاهده کنید:

چرا باید در بیان اشتباهات شفاف باشیم؟

خیلی وقت‌ها در رودربایستی‌ها گیر می کنیم یا به صورت شفاف نمی‌توانیم اشتباهات همدیگر را بیان کنیم.

من در کلاس‌های مشاوره‌ی مدیریت زمانم، گاهی چنین کاری کرده‌ام و از تغییراتِ ایجاد شده رضایت دارم.
حالا قرار نیست همه ما به مسئولین سیاسی مملکت فکر کنیم و بخواهیم اشتباهات آنها را بگوئیم. (وظیفه‌ی احزاب و سیاسیون این است)

همین که ما به تنهایی آنقدر ظرفیت روحی و فکری خومان را افزایش بدهیم که دیگران بتوانند اشتباهات ما را بیان کنند، ما رشد کرده‌ایم. البته آزادی پس از بیان هم بدهیم و گفتن آنها برایشان عواقبی مثل قهر کردن، بروگمشو بابا، عوضش رو درمیارم و… نداشته باشد.

حالا این موضوع نه فقط در کلاس‌های درس و مشاوره که در تیم‌های سازمانی و رده‌های مدیریتی هم صحت دارد. چه مدیران سیاسی بزرگ کشور یا سازمان‌های بسیار بزرگ و چه شرکت‌های کوچک. همه و همه باید از این شفافیت استقبال کنند. چه در بیان و چه در شنیدن.

فیلم‌های آموزشی

در بخشی به نام تلوزیون زمان می‌توانید فیلم‌های آموزشی متنوعی را مشاهده کنید.

تلوزیون زمان – آرشیو فیلم‌های آموزشی

درباره‌ی هنر گفتگو و مذاکره

این فیلم را با هدف آموزش گفتگو و هنر گفتگو اینجا آورده‌ام. اینکه ما در ارتباط با دیگران، بتوانیم موثرتر و شفاف‌تر و بهتر عمل کنیم. من همه‌ی آموزش‌های مرتبط با هنر گفتگو را اینجا منتشر می‌کنم. تعدادی از آخرین نوشته‌های مرتبط با این موضوع را هم در ادامه مشاهده می‌کنید:

البته یکسری نوشته‌های مرتبط دیگر هم دارم با عنوان مذاکره که در این بخش منتشر می‌کنم. در این قسمت هم تلاش می‌کنم تکنیک‌های مذاکره و تجربه‌های خودم از آنها را بیان کنم. در ادامه لینک آخرین نوشته‌های مرتبط با آن را مشاهده خواهید کرد:

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.