فیلم درمانی فیلم تراپی : فیلم اتاق 2015 ROOM

فیلم درمانی | فیلم سینمایی اتاق ۲۰۱۵ ROOM۱ min read

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در ادامه‌ی تکمیل کردن پکیج فیلم درمانی ( فیلم تراپی – Movie Therapy) امروز می‌خواهم یک فیلم بسیار عالی به نام اتاق ROOM را به شما معرفی کنم. انگیزه‌ی شخصی و آموزشی بسیاری را از معرفی آن دنبال می‌کنم و امیدوارم به توجه به نوع نگاه و روشی که پیشنهاد می‌کنم این فیلم را مشاهده کنید.

این فیلم سینمایی انگیزشی، مناسب برای ناامیدی، یاس، تنهایی و تلاش و کوشش و زحمت کشیدن و ناامید نشدن و توسعه مدل ذهنی و دنیای خودمان و کنار آمدن با اتفاقات سخت روزگار اما دست از تلاش برنداشتن و…. می‌باشد که در ادامه کمی بیشتر آن را خدمت شما معرفی می‌کنم.

.

مشاهده پیش‌نمایش فیلم اتاق ROOM

در این قسمت می‌توانید تریلر فیلمِ بسیار عالی و خوش ساخت اتاق را مشاهده کرده و یا دانلود نمایید:

.

دانلود این پیش‌نمایش| ۵M

.

.

چرا باید این فیلم را ببینیم و با چه نگاهی؟

من این فیلم را بسیار دوست دارم. جدای آنکه برای زمان جویان عزیزم در دوره‌های آموزشی خودم معرفی می‌کنم، خودم به شدت این فیلم را دوست دارم. و چند تا دلیل ساده برای معرفی این فیلم دارم:

این فیلم انگیزه کافی برای تلاش کردن به ما می‌دهد. انگیزشی است. زیر بار افکار منفی و سخت‌های دنیا و ناملایمات هستی نشکستن را می‌توانیم اینجا به خوبی بیاموزیم. تلاش دائمی و دست بر نداشتن از کوشش برای ساختن دنیا، از آموزه‌های اصلی این فیلم است.

در نگاهی دیگر می‌توانیم بحثِ بسیار مهمِ مدل ذهنی را مطرح کنم. اینکه یک دنیای ذهنی محدود و بسته (در نگاه جک، پسربچه‌ی داخل اتاق) چه توهمات و تصوراتی برای ما می‌تواند خلق کند و چقدر غیرواقعی دنیا را ببینیم و تحلیل کنیم و زمانی که این دنیای محدود و بسته که شکسته می‌شود و دنیای بزرگ‌تر و واقعی‌تری را کشف و درک می‌کنیم، فضای ذهنی محدودِ خودمان، همچون یک قفسِ نامطلوبی است که هیچ‌گاه دوست نداریم به داخل آن بازگردیم.

.

نوشته‌ها و مطالب مرتبط و تکمیلی

بالا نوشتم که این فیلم بسیار به بحثِ مدل ذهنی مربوط است. مجموعه‌ی مطالب من در خصوص مدل ذهنی را در این آدرس بخوانید.

وقتی این فیلم را تماشا کردید، پیشنهاد می‌کنم فیلم افسانه‌ی ۱۹۰۰ را مشاهده کنید و برعکسِ روالِ این فیلم و تلاش‌های سوژه‌ها در آن برای رهایی و ساختن و کشفِ دنیای بهتر، ببینید که چه سناریوها و اتفاقات دیگری می‌تواند برای ما رخ بدهد. (بزودی این فیلم را هم معرفی خواهم کرد).

.

برای مشاهده آرشیو کامل فیلم درمانی (فیلم تراپی) سایت می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

فیلم درمانی (فیلم تراپی) مدرسه زمان

film therapy / فیلم درمانی / سینما درمانی مدرسه زمان

.

.

.

آدرس کوتاه این مطلب:

http://zaman.link/room2015

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 0 Average: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.