مرجع آموزشی در ایران

متمم، مرجع آموزشی خوب در ایران ** ابزار آموزشی مناسب مدرسان ایرانی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

متمم ۵ ساله شد. خبر کوتاه است اما برای ما شاگردان و دوست داران متمم، خبری بسیار عمیق، مهم و شادکننده بود. یک خاطره بازی با روزهای نخستی که در متمم به سرپرستی محمدرضا شعبانعلی اسم نویسی کردم و مطالعه خودم را آغاز کردم و دنیای متفاوتی که ساخته شد.

فراز و فرودهای بسیاری داشته ایم. آشنایی روزهای اولیه, مطالعه برای شروع استارتاپ، آموختن برای بهترشدنش؛ آشنایی با کلیدواژه‌های مهم فکری و دور شدن از متمم از جمله‌ی آنهاست. اما هرچه است ما در گرو یادگیری از متمم بسته‌ایم و مرجع یادگیری و حل مشکل ماست.

.

متمم، محل توسعه مهارتهای من
متمم؛ محل توسعه مهارتهای من

.

متمم ابزاری برای آموزش بهتر و دقیق‌تر 

این روزها که درباره مدیریت زمان مطالعه می کنم و مطالبی می نویسم و آموخته هایم را با زمان جویان علاقمند به اشتراک می گذارم. یکی از کارهایی که تلاش دارم انجام بدهم، لینک دادن و معرفی منابع به افرادیست که اهل یادگیری هستند و البته در حوزه‌ای که من کار می‌کنم، وب سایت آموزشی متمم بهترین آدرسی است که به همراهان خود خواهم داد.

این پیشنهاد را با توجه به سطح سواد، تجربه و اطلاعات خودم ارائه می‌کنم؛ شما می توانید به شدت با آن مخالفت کنید یا به سادگی از کنارش رد شوید.

معرفی کنیم: در پرهیز از از خودخواهی‌های مرسوم و دوری از ایجاد دایره‌ی اطلاعاتی محدود و بن‌بست آموزشی برای شاگردانِ علاقمند به یادگیری بهتر است مراجع آموزشی خوب و در دسترس را بدون چشم‌داشت و ترسی معرفی کنیم. ارائه‌ی کلیدواژه‌ها و منابع آموزشی غنی، رسالتِ یک معلم است، پس نباید دریغ کنیم. این خط کوتاه همه‌ی آن چیزی بود که می‌خواستم بگویم و قبل و بعدش، بهانه‌ی نوشتنش شد.

.

.

و اینکه… 

چند پیش یک نوشته‌ی انتقادی درباره‌ی صنعت آموزشِ کوچینگ نوشته بودم و بسیاری از حرف‌هایی که می‌خواستم اینجا بیان کنم را در آن نوشته آورده‌ام. اگر علاقمند هستید و وقتی دارید، می‌توانید در آدرس زیر آن را بخوانید:

گفتگوی انتقادی درباره صنعت کوچینگ ایران

.

سه سال قبل یک نامه برای معلم عزیز نوشتم و از روند رشد و یادگیری خودم؛ موضوعات آموزشی و… گفتم. البته اگر امروز می‌نوشتم شاید آنقدر سرشار از احساس نبود و منطقی‌تر  این نامه را می توانید در آدرس زیر بخوانید:

نامه ای به معلمم محمدرضا شعبانعلی

.

در کانال تلگرام سوریلند یک ویدیوی بسیار جذاب و جالب با عنوان پسر شجاع در جستجوی ثروت منتشر شده است.  من این ویدیوی انتقادی و بسیار جالب را با متنی کوتاه در کانال آپارات و یوتیوب خودم منتشر کرده‌ام:

هرچیزی می تواند پول تولید کند؛ برطرف کردن هر خواست و نیازی می‌تواند پولساز باشد. آموزش و دوره های آموزشی و پکیج های آموزشی هم از این قاعده مستثنی نیستند. اما باید مراقب آموزش دهنده و محتوای آموزشی بود، در قبال پولی که پرداخت می‌کنیم، آموزش مناسبی دریافت کنیم. امیدوارم خودم و بقیه‌ی اساتید محترم فعال در صنعتِ آموزش غیردولتی ایران گرفتار این هوس پولدار شدن نشویم. 

.

.

پیشنهادی به منتقدان و مخالفان

در ایده و کار بزرگی، منتقدان مخالفان و طرفدارانِ گوناگون و زیادی خواهد داشت. متمم نیز چنین است. می‌خواهم به منتقدان و حتی مخالفان که درباره‌ی صنعت آموزش و به ویژه در اینجا پیرامون متمم و معلم عزیز و دلسوز محمدرضا شعبانعلی می‌نویسند و می‌گویند، پیشنهاد می‌کنم پیشنهاد تغییر محتوای آموزشی و ساختار آموزشی را بیایید از آرتور بنجامین یاد بگیریم:

تغییر ماهیت آموزش ریاضیات:

کوچ از حسابان به آمار و احتمالات

.

.

آدرس کوتاه این نوشته:

http://zaman.link/motamem5

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: ۰ Average: ۰]

2 thoughts on “متمم، مرجع آموزشی خوب در ایران ** ابزار آموزشی مناسب مدرسان ایرانی

 1. محمدرضا says:

  خواهشمند است یک مطلب مستقل در مفهوم پردازی <> به رشته تحریر در آورید.
  وقتی بنا بر این است که واژه ای را به یک زبان اضافه کنید بهتر است به اندازه کفایت نیاز به آن کلمه را تشریح کنید و مفهوم آن را نیز همینطور. اراتمندشما

  • سجاد سلیمانی says:

   محمدرضای گرامی
   درود بر شما

   پیام شما را گرفتم اما متوجه نشدم درباره ی چه کلمه‌ای شما این نکته را نوشته‌اید. به گمانم جاانداخته‌اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.