کتاب اثرمرکب دارن هادری

کتاب بی‌نظیر و پرفروش اثر مرکب *** نوشته دارن هاردی | تعیین سرنوشت با نگاه بلند مدت

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

می‌خواهم بسیار کوتاه کتابِ آقای دارن هاردی که با عنوان «اثر مرکبthe compound effect ) او آن را آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد می‌داند، به شما معرفی کنم. کتابی که بسیار ساده، یک ایده خوب را معرفی می‌کند.

 The Compound Effect — Amazon

darren hardy

انباشت کلمه‌ی بسیار مهمی است. شاید بتوان گفت دارن هاردی در این کتاب، ما را تشویق به ایجاد انباشت می‌کند. انباشت سلامتی، انباشت دارایی و مالی، انباشت اطلاعات و دانش در مغز و…. مفهومی که در طول یک بازه‌ی زمانی بلند مدت به دست می‌آید.

هر چند باید انسان خردمندی که شما خواننده‌ی گرامی هستید، این روزها بدانید که در کشوری به نام ایران، شکلِ توزیعِ موفقیت و موفق شدن، داستان‌های خاص خودش را دارد و تنها با تاکید بر انباشت، نمی‌توانیم انتظار یک موفقیت خوب را داشته باشیم. (برای نمونه انباشت پول که ایده‌ی دارن هاردی است را با تورم وحشتناک ایران در نظر بگیرید که پول را در یک سال بی‌ارزش‌ترین دارایی شما می‌کند.)

اما من از اندیشه‌ی انباشت و داشتن نگاه بلند مدتی که کتاب ترویج می‌کند بسیار لذت بردم. در ادامه برای تکمیل شدن بحث چند کتاب و بحث مرتبط را هم معرفی می‌کنم.

.

دارن هاردی در این کتاب پرفروش خود، می‌خواهد شخصیت ما را آموزش بدهد. آموزش نگاه بلند مدت داشتن و صبوری کردن (یا بهتر بگویم: صبر فعال داشتن). در عین حال که در لحظه‌ی حال زندگی می‌کنیم و از زیستن لذت می‌بریم، سخت کوش هستیم و ساختاری در رفتار و کارهای ما وجود دارد. نظمی که رو به آینده است.

مثال‌های ساده و ترجمه‌ی خوب کتاب (نسخه‌ی ترجمه شده‌ی مشترک لطیف احمدپور و میلاد حیدری) باعث می‌شود این کتاب را به خوبی بتوان درک و هضم کرد.

هرچند نقدهای متنوعی نیز به این کتاب وارد است که یکی از آنها را دوستِ خوبم سعید رمضانی نوشته است که در این آدرس می‌توانید بخوانید.

.

.

کتاب‌ها و نویسندگان مرتبط با اثر مرکب

در کتابخانه زمان من این کتاب‌ها را بسیار بهم پیوسته می‌دانم. البته شما خواننده‌ی گرامی توجه دارید که رویکرد من مدیریت زمان، رشد و بهره‌وری جدی و مناسب در زندگی و کار است.

شما با خواندن این چهار جلد کتاب، یک مدل ذهنی و رویکرد جدید یا بهتر بگویم: رشدیافته‌تر از قبل پیدا خواهید کرد و می‌توانید نقدها و نواقصی که در دیدگاه هر نویسنده‌ای وجود دارد، با دیگری تکمیل یا اصلاح کنید:

 کتاب کار عمیق – نوشته کل نیوپورت

 کتاب شیب – ست گادین

 کتاب تمرکز – نوشته دنیل گلمن

 کتاب اثر مرکب – دارن هاردی

.

.

مباحث مرتبط با این کتاب – دنبال کنید

این کتاب به مباحث زیر مرتبط است که پیشنهاد می‌کنم آن‌ها را (چه در این سایت و چه هر منبع دیگری) دنبال کنید:

اگر یادتان باشد یک فیلمِ خوب از آزمایشی معروف به «آزمایش مارشملو» را خدمت شما معرفی کردم (در این آدرس) پیشنهاد می‌کنم قبل یا پس از خواندن این کتاب، آن فیلم کوتاه را نیز ببینید.

.

.

معرفی کتابخانه زمان

برای آشنایی با کتاب‌های بیشتر مدیریت زمان و سایر کتاب‌های مناسب برای یادگیری مهارتِ مدیریت زمان، شما می‌توانید از آرشیو بزرگترین کتابخانه‌ی تخصصی زمان بازدید نموده و با کتاب‌های این حوزه آشنا شوید.

کتابخانه زمان

.

.

.

سجاد سلیمانی ( مربی و مدرس مدیریت زمان )

آدرس کوتاه این نوشته:

http://zaman.link/asarm

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: ۱ Average: ۵]

2 thoughts on “کتاب بی‌نظیر و پرفروش اثر مرکب *** نوشته دارن هاردی | تعیین سرنوشت با نگاه بلند مدت

  1. Pingback: دانلود رایگان چهارفایل صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی «اگر جوان بودم» روانشناسی مدیریت زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.