روزگفته های سجاد سلیمانی 2

۷ فایل صوتی | درگوشی | روزگفته‌های صوتی مدیریت زمان و همه‌چی!۱ min read

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

اینجا و در سلسله فایل‌های صوتی (پادکست) درگوشی قصد دارم درباره‌ی زمان و مدیریت زمان صحبت کنم. درباره‌ی اتفاقاتی که در طول روز، بین کلاس‌ها و هنگام مشاوره و یا ایده‌هایی که در حین رانندگی به ذهنم می‌رسد و البته دیدگاهِ شخصی خودم نسبت به آنها دارم. درباره‌ی  کتاب‌های مرتبط با مدیریت زمان، هدف گذاری و برنامه ریزی و نظم شخصی و سایر تکینک ها و روش هایی که به مدیریت زمان منتهی می شود.

و صد البته این گفته بهم پیوستگی ندارند. هر روز بر اساسِ حال و هوایی که دارم این‌ها را ضبط خواهم کرد. شاید محتوایِ درونیِ آنها برای بسیاری از زمان جویان عزیز سطح پایین باشد. تلاش اصلی برای بیان دغدغه‌ها و نگاهِ یک معلمِ زمان است که از طریق این رسانه شنیده شود. هرچند تلاش دارم در هر فایل صوتی نکته‌ی آموزشی ریزی را بیان کنم.

البته لازمِ بنویسم خدمت شما که درگوشی یکی از بخش‌های رادیو مدیریت زمان است. شما برای شنیدن رایگان همه‌ی فایل‌های صوتی می‌توانید به این رادیو مراجعه کنید (کلیک کنید)

.

این مطلب، در حال به روزرسانی است

اینجا به مرور تکمیل می‌شود و متناسب با ریتمِ زندگی و مجموعه‌ی افکار خودم این مطالب را منتشر می‌کنم، در نتیجه تا پایان سال جاری، این نوشته در حال تکمیل است

پیشنهاد می‌کنم هر چند روز یکبار به اینجا مراجعه کنید تا فایل‌های صوتی جدیدتری را دریافت کنید.

.

مشخصات و ویژگی درگوشی!

تیتر-۱این فایلها بدون ویرایش و تدوین خواهند بود. احتمال داره تپق زیاد بزنم.

تیتر-۱این فایل‌ها برای زمان‌جویان عزیز منتشر می‌شوند تا سرنخ‌های متنوعی برای پیگیری بحث مدیریت زمان ارائه کند. اما همانطوری که در بالا خدمتِ شما عرض کردم، ساختار علمی-آموزشی دقیقی ندارند.

تیتر-۱دغدغه‌های بسیاری وجود دارد که لحنِ نوشتار شاید قادر به انتقال آن نباشد (و احتمالاً من روش آن را بلد نیستم) اینجا می‌توانیم مطالبِ مد نظر را با لحنی دلخواهِ گوینده، منتقل کرد.

بسیاری از این گفته‌ها به احتمال زیاد در آینده اصلاح گردند و یا رد شوند، اما مهم این هست که ما در کنار هم باشیم و با هم فکر کنیم. این همفکری باعثِ رشد ما خواهد شد.

تیتر-۱فایل‌ها مدت زمان مشخص و استانداردی ندارند. هر فایل با توجه به موضوع خودش، به یک اندازه ضبط خواهد شد.

.

فایل‌های صوتی درگوشی:

۱- معرفی برنامه‌ی درگوشی – محتوای آن چیست و چرا ضبط می‌شود؟

مدت زمان ۶:۰۹ / حجم: ۴M / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/

در این فایل صوتی دلیل ضبط درگوشی را گفته‌ام، از محتوای احتمالی آن صحبت کرده‌ام و برنامه‌ها و انتظاراتی که برای آن دارم. ساختار کلی درگوشی را اینجا 

.

۲- مسئولان وقتی بچه بودند باید تربیت می‌شدند! مسئول و مدیر باید از کودکی آموزش ببینه تا بی‌لیاقت نباشه.

دانلود مستقیم این فایل MP3

مدت زمان ۱۶:۵۹ / حجم: ۱۱M / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/ این فایل صوتی که ابتدای سال ۱۳۹۸ به بهانه‌ی سیل سراسری ایران ضبط شده است.

مسئولان محترم باید از کودکی آموزش ببینند! و این پرسش که «چرا باید از کودکی، مدیریت زمان را آموزش بدهیم و چگونه؟» پرسش بسیار مهمی است که کمی به آن پرداخته‌ام. همچنین در مورد تبعاتِ اهمال‌کاری یک مدیر و درباره‌ی مدیریت زمان او صحبت کرده‌ام. بعلاوه چند نکته دیگر. کمی فضای شوخ طبعی هم داره‌ها..

.

۳- تلاش کنیم دقیق باشیم! (دانلود کنید)

مدت زمان ۱۱:۲۲ / حجم: ۸M / دانلود فایل PDF این پیام / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/

در این فایل صوتی پیام نوروزی دکتر محمود سریع‌القلم (با تکیه بر ویژگی‌های روزنامه‌ی نیویورک تایمز) به همراه چند نکته و تجربه‌ی خودم منتشر کرده‌ام. پیشنهاد می‌کنم فایل PDF آن را دانلود کنید و چندباری از روی آن یادداشت‌برداری کنید! این فایل را به ویژه برای خبرنگاران و روزنامه‌نگارها و وبلاگ‌نویس‌ها و تولیدکنندگان محتوا به شکل ویژه پیشنهاد می‌کنم.

.

۴- گزارشگر و مستندساز سیل و زلزله باش! (دانلود مستقیم این فایل صوتی)

مدت زمان ۲۰:۰۲ / حجم: ۱۴M / دانلود فایل PDF این پیام / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/ 

چرا باید اطلاعات خود از حوادث (سیل، زلزله و…) را فیلم‌برداری کرده و منتشر کنید! مدیریت زمان ملی چگونه محقق می‌شود؟

.

۵- مهاجرت، رای دادن با پاهایم! (دانلود مستقیم این فایل)

مدت زمان ۱۱:۳۴ / حجم: ۷M / دانلود فایل PDF این پیام / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/ 

یکی از یادداشت‌های خوب دکتر مجتبی لشکر بلوکی را برایتان بازخوانی کرده‌ام و درباره‌ی مهاجرت، دلایل مهاجرت فراگیر و گسترده از ایران صحبت شده است. دغدغه‌ای که همه‌ی ایران‌دوستان باید به آن بیاندیشیم.

.

۶- مدیریت زمان از جایی شروع میشه که… (دانلود)

مدت زمان یک دقیقه / حجم: ۱M / این فایل در تلگرام هم منتشر شد/ 

وقتی زندگی را باخت می‌دهیم، اشتباهات بزرگ می‌کنیم و حال بدی داریم….

.

۷- پیروزی فکر بر عصبانیت (دانلود)

مدت زمان ۳۸:۱۹  / حجم: ۲۶M  / این فایل در آپارات و یوتیوب و تلگرام هم منتشر شد/ 

متن دکتر محمود سریع القلم درباره‌ی زندگینامه و مجموعه اقدامات یکی از رهبران بزرگ چین به نام «چوئن لای» که تاثیر بسیاری بر نوسازی کشور چین داشت. برای دیدن مابقی زندگینامه‌های سایت اینجا را کلیک کنید.

.

۸- اندر تعریف ایران – ایران یعنی چه؟ با ایران چه کنیم؟

مدت زمان ۱۲:۱۳ / این فایل در تلگرام و آپارات هم منتشر شد/

این متن را دکتر شروین وکیلی نوشته‌اند که شما بسیاری از نوشته‌ها او، فیلم‌های آموزشی و مطالبش را در وب‌سایت من در این آدرس می‌توانید پیدا کنید. البته این مطلب به هیچ‌عنوان رویکردی پان ندارند (پان فارس و پان ایرانی و پان ایران‌شهری و…)، تنها به همه‌ی مردمانِ ساکن در پهنه‌ی سرزمینی ایران و آن میراثی که برای ما مانده است و آنچه پیش‌روی خود داریم، اشاره دارد/دارم . امیدوارم با چنین رویکردی به آن بنگریم. ایران کجاست؟ ایران چیست؟ با ایران چه کنیم؟

دانلود فایل صوتی حجم ۸m  /  دانلود فایل ویدیوی-صوتی – ۱۷M

دانلود فایل PDF این یادداشت

...

من همه‌ی فایل‌های صوتی خودم را آدرس زیر منتشر می‌کنم:

رادیو مدیریت زمان

..

آدرس کوتاه این مطلب:

http://zaman.link/dg98

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: ۰ Average: ۰]

One thought on “۷ فایل صوتی | درگوشی | روزگفته‌های صوتی مدیریت زمان و همه‌چی!

  1. مهدی says:

    سلام واعقعا لذت میبرم از هر کسی که برای موفقیت کار میکنه .

    اما یه سوال استاد عزیز من قبول دارم میشه گاهی بعضی مسائل رو پیش بینی کرد و برنامه ریخت اما همیشه هم زندگی اینطور نیست مثلا همین سیل و زلزله رو واقعا چقدر میشه با برنامه ریزی مدیریت کرد دیگه بلا طبیعی است و این حجم اب و بلا هرجا باشه اسیب میزنه چی ایران باشه و چی خارج از ایران که یه جستحو بزنیم کلی از این کشورها میبینیم که زیر سیل و زلزله دچار افات و بلا شده اخه این چه مقایسه ای هست.

    بعدشم استاد تو اردو جهادی بودیم واقعا هرکسی هرکاری از دستش بر میومد انجام میداد به نظرم انقده سیاه نمایی از برنامه ریزی کشور نداشته باشیم . چون ما بریم مقایسه میبینیم همه جا همینطوره .موفق باشید به نظر من جدا از برنامه ریزی مهم هر کسی احساس مسئولیت داشته باشه به جای غر زدن کمی کار کنه به جای اینکه هر بلا طبیعی اومد به جای اینکه بریم کمکشون ازش سوء استفاده نکنیم و همدیگه رو تخریب نکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.