اشتغال تروریسم تیتر

اشتغال تروریسم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

این نوشته از جمله مطالبی است که در دسته بندی نقل قول ها ذکر می شود. با توجه به حوادث تروریستی تهران، به نظر می رسد بجز بلندگوهای دولتی و حکومتی، باید به نهادهای مردمی و دغدغه ها و تحلیل های آنان نیز گوش سپرد تا همه با هم در یک همفکری ملّی از این گونه حوادث پیشگیری کنیم.

سایت جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)

لینک این نوشته

.

⬅️ هشدار برای ایران:

فقر مطلق و گرسنگی حاد، می‌تواند مستقیما بر دایره نفوذ تروریسم در میهنمان بیفزاید. به حوادث روز چهارشنبه، با دقت بیشتری نظر کنیم.

🔸ما داوطلبان جمعیت امام علی، هجده سال است خانه به خانه به شناسایی و در حد توانمان، حمایت از حاشیه‌نشینان مشغولیم و شاهد فقر و گرسنگی روزافزونشان هستیم. همواره نیز در همایشها و سمینارهای مختلف، خطر این موضوع را برای آرامش و امنیتِ سرزمینمان متذکر شده‌ایم.

🔸امنیت پایدار، تنها بر محور توان نظامی و عملیاتی استوار نمی‌شود. تأمین حقوق اولیه و حیاتیِ حاشیه‌نشینان، مانع از رسیدنِ افراد به نقطه‌ای می‌شود که انتحار را برگزینند.

🔸در شناساییِ حدود صدهزار خانواده طی این دو دهه، کم نبودند اعضای خانواده‌هایی که از شدت فقر و گرسنگی، خودکشی کرده یا به مرز جنون رسیده بودند یا مرگ تدریجی خود را با مواد مخدر، تدارک می‌دیدند و کیست که نداند عجز، آدمی را تا به کجا به انحطاط می‌کشاند.

🔸ما بر اساس مشاهداتی بی‌شمار و متقن، شهادت می‌دهیم که داعش، طالبان و تمام گروه‌های افراط‌گرا، میوه ترور را از درختِ فقر و فاقه حاشیه‌نشینان می‌چینند.

🔸در حاشیه‌های فقیرنشین، خانواده‌های ایرانی یا مهاجری که ماهی به زحمت صدهزار تومان درآمد دارند، اوراق هویتی ندارند، در حلبی‌آبادها و در میان زباله ها و موشها نفس می‌کشند، اعتیاد و خشونت بی حد و مرز در اطرافشان بیداد می‌کند، دائما در معرض عضوگیری توسط داعش و پیشنهادهای مالی عجیب آنان هستند.

🔸پدر یا برادری که همیشه شرمنده خانواده‌اش شده و چه بسا عزیزانش را در گرسنگی و نیز در اثر بیماریهای ساده و قابل پیشگیری از دست داده است، چگونه می خواهد در برابر وسوسه انجام یک عملیات انتحاری و پرداخت مادام العمرِ ماهانه مبالغی هنگفت به بازماندگانش، مقاومت کند؟ این ها قصه نیست! ما با بسیاری از این فجایع، خانه به خانه مواجه شده ایم.

🔸ما در شناسایی‌های خود خانواده هایی را می شناسیم که صبح و ظهر و شام، ماه ها از پی هم، بر سفره خود نانی نداشتند و عاقبت، کاردِ فقر چونان به استخوانشان رسید که رخت داعش بر تن کردند تا نان ، از ستاندنِ جان به کف آورند.

🔸چهارشنبه خونین تهران، هرگز تکرار نخواهد شد اگر امروز، درست همین امروز و نه با تأخیر و فرافکنی و مسئولیت‌گریزی، تغییر رویه داده شود.

🔸جمعیت امام علی(ع) امروز هشدار می دهد. یک روز پس از حادثه خونین چهارشنبه؛ و می‌دانیم که فردای ما، فردای روشنی نخواهد بود اگر دست بر دست بگذاریم و تماشا کنیم.

.

پی‌نوشت:

این متن در صدد ایجاد شائبه در زمینه فقر و بردن انگشت اتهام به سمت مظلوم‌ترین هموطنان نیست. بلکه هشداریست به سیاستگذاران کلان که با تبعیض های قومیتی و مذهبی و فراموش کردن بعضی استانهای کشور، عدم ایجاد زمینه های اشتغال مناسب و … باعث ایجاد زمینه و فضا برای مانور جریانهای تروریست و مسلح می گردند.

 

سجاد سلیمانی ( مربی و مدرس مدیریت زمان )

 
لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 2 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.