Presentation

«ارائه» یا «Presentation» چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تعاریف و نگاهی جدید به مبحث ارائه یا  Presentation

به تعریف زیر دقت کنید:

در نگاه من، همه انسان ها در همه موقعیت ها، زمان ها و ارتباطات خود در حال «ارائه» هستند. ارائه، همانند انتخاب، تعریفی از عموم لحظات و بخش های زندگی ماست. سخن گفتن، مذاکره، انتظار، قهــر و آشتی، دوستی و دوری، دانشگاه و استادی و دانش آموزی، عشق ورزی و پشتکار، تبلیغات و فـروش و…. همه از جنس ارائه اما در قالبهای متنوع دیگر هستند. ارائه، عین زندگی کردن است. همانطوری که زندگی بهتر را می شود با تلاش بدست آورد، هوشیاری و کسب توانمندی در ارائه های بهتر، باعث می شود کار و زندگی بهتری را تجربه کنیم.

تلاش می کنم در سلسله مباحث ارائه علاوه بر تعاریف موجود، مباحث جدیدی را مطرح کنم. تعریفی که در بند بالا شد، نیازمند تشریح و اثبات است تا علاوه بر تمرکز دقیق بر حوزه های موجود، نگاه  و باورهای جدیدی به این بحث شکل بگیرد. آرام آرام این سلسله مباحث را در همین سایت پی خواهیم گرفت.

«ارائه» یا «Presentation» مطابق تعریف و پیش فرض بالا، شامل حوزه های بسیاری خواهد شد که در واقع چند رشته ای به حساب خواهد آمد. امیدوارم با پیش روی بحث، بتوانیم به سایر ابعاد این مباحث نیز بپردازیم.

باور دارم همه تلاش های ما برای تبیین و یا کشف معنای مفاهیم در روزمرگی هایمان، گامی برای بهتر زیستن است. هرکسی به نوبه خود در عصـر دانش و مهارت، با تکیه بر دست آوردهای علمی عظیم بشـری و به وسیله فناوریهای ارتباطات و اطلاعات (همانند اینترنت) میتواند دین ِ خود را ادا نماید. گامی که در قدم اول منجر به توسعه و رشـد «فـرد آغازگر» و در ادامه به جامعه منتهی خواهد شد.

مطالب این مباحث، از قبل آماده شده نیست و مطابق آنچه در این سایت درج می شود، آموخته و دقت و گـردآوری می شود. نظرات شما دوستان و مخاطبین عزیز در تکمیل شدن این سلسله نوشته ها کمک شایانی خواهد داشت.

.

پی نوشت-اول: موقعی که این متن را می نویسم، ساعت ۰۴:۱۰ بامداد است. پس از مدت ها فکر کردن به این موضوع، تصمیم گرفتم در سایت آن را شروع کرده و به مرور تکمیلش کنم. پیشاپیش ضمن پوزش برای کم و کاستی های این نوشته امیدوارم با عمـر و فرصت های پیش رو آن را به شکلی منسجم درآورم.

پی نوشت-دوم: سوالی و نکته ای برای ماندگاری در ذهن و ایجاد یک چالش. آیا می پذیرید که :

.

من هم اکنون در حال ارائه ی ارائه هستم؟

.

.

برای مشاهده ی همه‌ی روزنوشته‌های من اینجا را کلیک کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید 🙂
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.