سرخط خبرها

مستند «دوباره ایران» نسخه کامل بدون سانسور بعلاوه نماهنگ «نو سفر»

پیش نوشت:  این دوره از انتخابات به قـدری در کارهای خودم غرق شده ام که از پیگیری جدی مباحث کمی دور بوده ام. جدای آرامشی که این روزها دارم و حرص و ولع «خواندن، مقایسه، تکذیبیه ها و مطالعه ی سوابق» خسته ام نمی کند، باید اعتـراف بکنم که دورادور بهتر می شود انتخابات را سنجید.

دورادور بهتر می شود حباب ِ شعار و تطمیع و تخریب را درک کرد، از ترکیب «کنسرتِ مردم» متعجب شد، سری به جریان ها، نهادها و رسانه های ملّی زد که برای رای جمع کردن برای یکی کاندیداها از هیچ کاری نمی گذرند، چشم انداز دو جریان برای آینده ایران را دید و امید و ترس را همزمان تجربه کرد.

چند سالی هست که تلوزیون را از خانه حذف کرده ام، فیلم ها و برنامه های دلخواه را با کامپیوتر می بینم. امروز صبح در خبرها خواندم که مستند رئیس جمهور دکتر روحانی دیشب با سانسور بخش هایی از آن روی آنتن رفته است. در میانه کارهای عصرگاهی یادم افتاد و نسخه کاملی از آن را در سایت آپارات و کانال اقتصادآنلاین پیدا کردم و دیدم.

به نحوه ساخت مستند، دیالوگ ها، محدودیت ها و موضوعات که نگاه کردم هم لذت بردم و هم از آن راضی بودم. در اینجا بازنشـر می کنم تا بعدها بازهم بتوانم آن را ببینم. البته نسخه سانسور شده و پخش شده در صداوسیما هم وجود دارد که دوستانی که تمایل دارند می توانند آن را ببینند!

.

اصل مطلب:  «دوباره ایران» – مستند رئیس جمهور دکتر روحانی – نسخه کامل بدون سانسور

.

.

این ویدیو به صورت با کیفیت تر توسط کانال آپارات ستاد دکتر روحانی منتشر شده است:

.

پی نوشت:  یک پیشنهاد هم دارم کلیپ نماهنگ زیبا با عنوان نو سفر (برگرفته از سخنان روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای روحانی) را هم با هم ببینیم. فکر میکنم سخنان روز تنفیذ حکم رئیس جمهور می تواند متر و معیار خوبی برای مرور و سنجش باشد:

.

.

پیشنهاد من هست که با توجه به مطالبی که در بخش «هنـر گفتگو» منتشر میکنم، کلیپ نو سفـر را به عنوان تمرینی برای هنـرِ گفتگو در نظر بگیرم و جدای تقسیم بندی های سیاسی این کلیپ را بارها مرور کنیم و تمرینش کنیم.

ضمنا من کاملا به مطالب این روزها در مورد کارگردان مستند نوسفر و همچنین موارد مطرح شده در مورد تقلیدی بودن آن واقف هستم. اما این موضوع را می توان ماسوای همه آنها در پیش گرفت و آموخت.

یک نظر

  1. سجادجان واقعا ممنونم از نشر این دو ویدئو. هر دو تا عالی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.